L, 10.12.2022

VIDEO ja PILDIGALERII ⟩ Tulevasest tehasest tuleb õli nii põlevkivist kui plastijäätmetest

Erik Gamzejev
Tulevasest tehasest tuleb õli nii põlevkivist kui plastijäätmetest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tulevase õlitehase nurgakivi silindri asetas paika Virumaa kolledži laborijuhataja Olga Pihl, kelle eestvedamisel uuritakse ja katsetakse plastijäätmetest õli ja kemikaalide tootmist. Taamal on Enefit 280 esimene õlitehas, mis valmis kümme aastat tagasi.
Tulevase õlitehase nurgakivi silindri asetas paika Virumaa kolledži laborijuhataja Olga Pihl, kelle eestvedamisel uuritakse ja katsetakse plastijäätmetest õli ja kemikaalide tootmist. Taamal on Enefit 280 esimene õlitehas, mis valmis kümme aastat tagasi. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Narva lähedale Auveresse kerkivast tehasest hakkab pisut enam kui kolme aasta pärast tulema õli lisaks põlevkivile ka plastijäätmetest.

Teise Enefit 280 tehase nurgakivi kapslisse läks põlevkivipuru kõrval ka tuulikute peenestatud labasid, hekseldatud plasttaarat, vana staadioniraja kummitükke ja kulunud rehvide hakkpuru. "See kõik on tooraine, millest tulevane tehas hakkab tootma kõrgema väärtusega keemiaprodukte, vähendades samas süsiniku jalajälge," kinnitas Eesti Energia õlitehaseid, kaevandusi ja elektrijaamu juhtiv Andres Vainola.

Märksõnad
Tagasi üles