Ida-Viru noored jalgpallurid tegid brasiillase toel pika sammu meeste esiliiga suunas

Laupäeva õhtul Kohtla-Järve kunstmuruväljakul kolmekraadises pakases toimunud esiliiga esimeses üleminekumänguga sai Ida-Virumaa FC Alliance Pärnu üle kindla 4:1 võidu. Foto: Erik Gamzejev / Põhjarannik

Põhiliselt Ida-Viru noori jalgpallureid koondav FC Alliance alistas laupäeva õhtul esiliiga esimeses üleminekumängus Pärnu jalgpalliklubi 4:1.

FC Alliance läks kohtumist juhtima 25. minutil, kui terava nurga alt lõi palli pärnakate väravasse suvel Ida-Viru meeskonnaga liitunud 24aastane brasiillane Youri Sousa Lellis.

Pärnu viigistas peagi seisu, kuid esimese poolaja lisaminutil viis 16aastane Grigori Mitsuk taas Ida-Viru meeskonna juhtima.

Teise poolaja 66. minutil lõi Lellis oma teise värava selles kohtumises. 75. minutil suurendas FC Alliance tänavuse hooaja parim väravakütt 17aastane Mihhail Orlov edu veelgi.

Et tõusta järgmiseks hooajaks esiliigasse, kus mängivad Eesti tugevuselt teise kümne klubid, ei tohi FC Alliance nädala pärast Pärnus peetavas kordusmängus kaotada rohkem kui kahe väravaga.