Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohtla-Järve on valmis Järve kooli riigistamise üle läbi rääkima

Järve kool moodustus 2019. aastal pärast Kohtla-Järve riigigümnaasiumi loomist endise Järve gümnaasiumi põhikooli osa baasil. Poole sajandi vanune koolimaja Katse tänaval on amortiseerunud, kuid linnavõim pole uue ehitamiseks seni raha leidnud. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve linnavõim alustab Järve kooli juhtkonna ja hoolekoguga arutelu selle üle, kas kool võiks minna linnalt üle riigile.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohtla-Järve linnavõim sai aasta lõpus meediast teada, et haridus- ja teadusminister Liina Kersna peab plaani Järve kool riigistada, et see nii füüsiliselt kui ka sisuliselt korda teha. See oleks osa eestikeelse hariduse tegevuskavast, mille koostas aasta lõpuks ministeeriumi kokkukutsutud ekspertide töörühm, aga mida valitsus pole veel arutanud.

Eelmine linnapea Ljudmila Jantšenko saatis ministeeriumisse pöördumise, kus uuris riigi plaanide kohta täpsemalt. Sel nädalal jõudis linnavalitsusse vastus: "Kui ministeerium on saanud Kohtla-Järve Järve kooli riigi pidamisele võtmise plaanile poliitilise heakskiidu, siis soovime ühiselt arutada, kuidas oleks kõige mõistlikum selle protsessiga edasi liikuda."

Tagasi üles
Back