Pippi-Lotta Enok tuli seitsmevõistluses Eesti meistriks

Pippi-Lotta Enok.
Pippi-Lotta Enok. Foto: Marko Mumm / EKJL

19aastane jõhvilanna Pippi-Lotta Enok tuli esmakordselt  Eesti täiskasvanute meistriks seitsmevõistluses.

Jõhvi klubi Visa esindav Enok kogus seitsme alaga 5731 punkti, mis on vaid 15 punkti vähem tema isiklikust rekordist.

Avapäeva järel võistlust juhtinud Katre-Sofia Palmi edestas edetas Enok võistluse lõpuks koguni 260 punktiga.

Laupäeval alustas Enok võistlust isikliku rekordiga 100 meetri tõkkejooksus - 14.09. Kõrgushüppes ületas ta 1.71, tõukas kuuli 10.92 ja jooksis 200 meetrit ajaga 24,71.

Teist päeva alustas Enok samui võimsa isikliku rekordiga kaugushüppes. Teisel katsel hüppas ta 6.29, isiklik rekord paranes 24 sentimeetri võrra. Sellise hüppega oleks Enok võitnud pronksi ka samal päeval kavas olnud naiste kaugushüppes.

Võrreldes rekordigraafikuga kaotas Enok kõige enam punkte odaviskes, kus tema parim vise 40.93, oli tema tavapärasest kolm-neli meetrit lühem.

Viimase ala, 800 meetri jooksu, läbsi Enok ajaga 2.24,09, mis jääb isiklikule rekordile alla veidi enam kui kahe sekundiga.

Meeste 800 meetri jooksus võitis ajaga 1.53.31 teise hõbemedali tänavustel Eesti meistrivõistlustel Jõhvi vene põhikooli õpetaja Deniss Šalkauskas, kes laupäeval tuli teiseks ka 1500 meetri jooksus.