P, 2.10.2022

Peaminister räägib esmaspäeval Narvas linna juhtidega tanki teisaldamisest

Põhjarannik
Peaminister räägib esmaspäeval Narvas linna juhtidega tanki teisaldamisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaja Kallas lubab Narva linnajuhtidele selgitada, miks on vaja punavõimu monumendid avalikust ruumist eemaldada.
Kaja Kallas lubab Narva linnajuhtidele selgitada, miks on vaja punavõimu monumendid avalikust ruumist eemaldada. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Peaminister Kaja Kallas sõidab esmaspäeval Narva, et selgitada linnajuhtidele, miks tegi vabariigi valitsus otsuse eemaldada avalikust ruumist nii nõukogude armee tanki kui ka teised punavõimu monumendid. 

Riigikantselei saatis kell 13 Narva volikogu saalis toimuvale kohtumisele kutsed Narva volikogu liikmetele, ütles ERRile Narva linnapea Katri Raik. 

Tema sõnul saadi sellega vastus pöördumisele, mille ta esitas koos linnavolikogu aseesimehega valitsusele eelmise nädala neljapäeval.

Riigikantselei teatas, et Kallas sõidab visiidile Ida-Virumaale, et rääkida kujunenud olukorrast Nõukogude monumentide ümber Narva linnavalitsuse ja -volikogu ning Narva-Jõesuu võimu esindajatega.

"Sõidan esmaspäeval Narva, et rääkida kohalike juhtidega monumentide ümber tekkinud pingetest ja selgitada valitsuse otsust, miks punavõimu monumendid avalikust ruumist eemaldada tuleb," ütles Kallas.

"Valitsus peab seda väga oluliseks, et kohalikud inimesed saaksid oma traditsioone tähistada, kuid seda saab teha moel, mis Eesti jaoks ei seostu inimeste kannatustega Nõukogude okupatsiooni all ega toeta sõda Ukrainas. Mälestamist ei tohi kasutada teiste rahvaste või inimeste vastase vaenu ja vägivalla õigustamiseks või õhutamiseks. Keegi ei keela mälestada hukkunuid ega hoida nende mälestust, aga seda peab tegema seal, kus on õige koht ja kus see ei haava ühiskonda," lausus Kallas.

Kaja Kallas ütles sel neljapäeval, et valitsus leppis kokku, et punamonumendid, sealjuures Narva tank, tuleb eemaldada avalikust ruumist nii kiiresti kui võimalik. Täpsem ajastus sõltub logistilisest korraldusest.

Märksõnad
Tagasi üles