T, 6.12.2022

Kohtla-Järve opositsiooniliider nõuab linnavalitsuse tagasiastumist

Põhjarannik
Kohtla-Järve opositsiooniliider nõuab linnavalitsuse tagasiastumist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eduard Odinets on kuulunud  Kohtla-Järve volikogusse üle 25 aasta ja valdava enamiku sellest ajast olnud opositsioonis. Nüüd kutsub ta üles moodustama uut võimuliitu.
Eduard Odinets on kuulunud Kohtla-Järve volikogusse üle 25 aasta ja valdava enamiku sellest ajast olnud opositsioonis. Nüüd kutsub ta üles moodustama uut võimuliitu. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kohtla-Järve volikogu opositsiooniliider sotsiaaldemokraat Eduard Odinets nõuab järjekordsesse korruptsiooniskandaali sattunud linnavalitsuse tagasiastumist. 

Odinetsi hinnangul on Kohtla-Järve linnavalitsuse ametnike ning linnavolikogu liikmete kinnipidamine keskkriminaalpolitsei poolt kiskunud taas lahti Kohtla-Järve pikaaegse korruptsiooni ning mõjuvõimu kuritarvitamise probleemi.

Kohtla-Järve linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon nõuab praeguse linnavalitsuse kohest tagasi astumist. "Ilmselgelt on alla aasta ametis olnud linnavalitsus läbi kukkunud, kaotanud kohalike elanike usalduse ja taaskord rikkunud Kohtla-Järve mainet," märkis Odinets, kes on ka riigikogu liige ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretär. 

Odinetsi sõnul teevad sotsiaaldemokraadid töörahu ja kasvõi mingisugusegi linna näo säilitamiseks ettepaneku asuda koalitsiooni moodustamise konsultatsioonidele nende volikogu liikmetega, keda korruptsioonikahtlustus ei puuduta.

Odinetsi sõnul on piinlik kuulda, kuidas linna niigi väikest eelarvet mängitakse kahtlustuse kohaselt jätkuvalt ärimehe taskusse, kes veel hiljuti oli antud kohtu alla süüdistusega, mis käsitles ligi miljoni euro suuruse summa omastamise linnaeelarvest. „Loodan, et kahtlustuse saanud poliitikutega sõbralikus koalitsioonis olev revisjonikomisjoni esimees Jaanek Pahka [valmisliit Restart Kohtla-Järve] ja kinni peetud poliitikutega samadesse fraktsioonidesse kuuluvad volikogu liikmed annavad kiiremas korras juhtunule ka oma hinnangu. Paraku aga tundub, et korruptsioon on paljudel sügavalt veres,“ ütles Odinets.

Märksõnad
Tagasi üles