N, 1.12.2022

VKG müüs Kohtla-Järve ja Jõhvi soojusvõrgu Soome juurtega firmale

Erik Gamzejev
VKG müüs Kohtla-Järve ja Jõhvi soojusvõrgu Soome juurtega firmale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Lisaks torudele, mida mööda jõuab tarbijateni soojus, läks tehinguga Grenile üle 11 aastat tagasi Ahtmes valminud gaasikatlamaja, mis läheb käiku vaid tippkoormuse või VKG Energia jaamade remondi ajal.
Lisaks torudele, mida mööda jõuab tarbijateni soojus, läks tehinguga Grenile üle 11 aastat tagasi Ahtmes valminud gaasikatlamaja, mis läheb käiku vaid tippkoormuse või VKG Energia jaamade remondi ajal. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Viru Keemia Grupp müüs Kohtla-Järve ja Jõhvi piirkonda kaugküttega varustava tütarettevõtte VKG Soojus Põhja-Euroopa energiafirmale Gren, mis varem kuulus Soome ettevõttele Fortum, aga praegu rahvusvahelisele investeerimisfondile Partners Group.

Selle tehinguga sai Gren endale 164 kilomeetri pikkuse kaugküttevõrgu, mida mööda jõuab soojus Kohtla-Järve, Ahtme, Sompa ja Jõhvi piirkonna elanike ning äride ja asutusteni. Lisaks ka 2011. aastal Ahtmes valminud tipu- ja reservkatlamaja, mis kasutab soojuse tootmiseks gaasi, kuid mille käivitamiseks tekib vajadus harva.

Hind praegu ei muutu

Märksõnad
Tagasi üles