Transpordiamet: kõigi riigiteede nõutavat seisunditaset ei ole võimalik tagada

Põhjarannik
Copy
Teeolud Tallinn-Narva maanteel Varjal esmaspäeva hommikul kella 7.40 ajal.
Teeolud Tallinn-Narva maanteel Varjal esmaspäeva hommikul kella 7.40 ajal. Foto: Teekaamera/TARKTEE.EE

Transpordiamet kehtestas esmaspäeval kell 6.00 rohke lumesaju ja tuisu tõttu üle kogu Eesti riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi, mis tähendab tavapärast teede seisundit ei ole võimalik kindlustada.

Maanteede korrashoiuks kasutatakse kõiki olemasolevaid ressursse, kuid teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud. Suure tõenäosusega põhjustab juba alanud ning päeval jätkuv lumesadu osade riigiteede, eelkõige väiksemate kõrvalmaanteede, muutumise läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks.

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel esmaspäeval koju jääda ja liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt on esmaspäeva hommikuks tugevnenud kirdetuul puhanguti 15-21 m/s, saartel ja rannikul kuni 26 m/s. Lumesadu ja tuisk levib Kagu-Eestist hommikuks üle maa, päeval läheb sadu intensiivsemaks. Nähtavus on halb. Lund lisandub 10, kohati kuni 20 cm.

Transpordiamet prognoosib lumesaju taandumisel tagada teedel nõutav seisunditase teisipäeva hommikul kella 8.00-ks. Vajadusel pikendatakse erilist hoolderežiimi ning sellest teavitatakse täiendavalt.

Transpordiamet ootab liiklejatelt infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist tarktee.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles