L, 2.12.2023

Toila otsustab gümnaasiumiastme saatuse oktoobris

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Facebook
Comments 2
Oktoobri lõpus võtab vallavolikogu seisukoha, kas alustada haridus- ja teadusministeeriumiga läbirääkimisi uue põhikoolihoone ehitamise üle. Selle eeldus on gümnaasiumiastmes õppe lõpetamine.
Oktoobri lõpus võtab vallavolikogu seisukoha, kas alustada haridus- ja teadusministeeriumiga läbirääkimisi uue põhikoolihoone ehitamise üle. Selle eeldus on gümnaasiumiastmes õppe lõpetamine. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Riigi pakkumine − uus koolimaja, aga ilma gümnaasiumiastmeta − on olnud laual mitu kuud. Oktoobri lõpus otsustab Toila volikogu, kas vald alustab ministeeriumiga läbirääkimisi.

Haridus- ja teadusministeeriumiga peetavate läbirääkimiste sisuks oleks kuni 135 õppekohaga põhikoolihoone, mille eeldus on gümnaasiumiastmes õppe lõpetamine.

Toila volikogu hariduskomisjon eelmisel reedel gümnaasiumiastme sulgemise küsimuses seisukohta veel ei võtnud. "Vallavalitsus peab komisjonidele eelnõu ette valmistama. Komisjonid saavad arutada kooli küsimust oktoobris, 25. oktoobril on kavas volikogu istung," selgitas Toila vallavolikogu esimees Etti Kagarov.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles