Kemplus Jõhvi tulevase staatuse üle jätkub: ministeerium asus Toila poolele

Erik Kalda
, ajakirjanik
Copy
Jõhvi linnapiirkonda sisenedes tervitab saabujat silt, mis teatab et saabutakse Jõhvi linna. See silt jääb siia ka edaspidi linnapiiri tähistama, kuid Jõhvi võimud tahavad, et ka kogu tulevase omavalitsusüksuse nimeks koos maapiirkondadega oleks linn.
Jõhvi linnapiirkonda sisenedes tervitab saabujat silt, mis teatab et saabutakse Jõhvi linna. See silt jääb siia ka edaspidi linnapiiri tähistama, kuid Jõhvi võimud tahavad, et ka kogu tulevase omavalitsusüksuse nimeks koos maapiirkondadega oleks linn. Foto: unknown

Jõhvi ja Toila valla ühinemiskõnelustel peamiseks komistuskiviks saanud küsimus, kas Jõhvi peaks edaspidi olema linn või vald, sai vahelahenduse, kui kohanimenõukogu avaldas arvamust, et tulevane ühisomavalitsus peaks jääma vallaks, mitte linnaks.

Kuna eelmisel aastal alanud ühinemisläbirääkimistel pole Jõhvi ja Toila siiani jõudnud kokkuleppele, kas pärast ühinemist jääb omavalitsuse liigiks linn või vald, otsustati pöörduda regionaal- ja põllumajandusministeeriumi juures tegutseva kohanimenõukogu poole. Jõhvi on avaldanud soovi, et uus omavalitsus kannaks linna nime, Toila on selle vastu ning soovib jääda vallaks.

Nõukogu: vald on sobivam

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles