Üle poole aasta tõrgeteta töötanud Auvere jaam seiskub planeeritud hoolduseks

Copy
300 megavatise võimsusega Auvere elektrijaam kasutab kütusena põlevkivi kõrval ka biomassi ja põlevkiviõli tootmisel eralduvat uttegaasi.
300 megavatise võimsusega Auvere elektrijaam kasutab kütusena põlevkivi kõrval ka biomassi ja põlevkiviõli tootmisel eralduvat uttegaasi. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Praagiks osutunud soojusvahetite asendamise järel üle poole aasta tõrgeteta töötanud Auvere elektrijaam seiskub reedel plaanitud hoolduseks, mis kestab ligikaudu poolteist kuud. 

Auvere elektrijaam tootis tänavu kuue kuuga 874 gigavatt-tundi (GWh) elektrienergiat ehk 34% Eestis toodetud elektrienergiast.

Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Poweri koosseisu kuuluva Auvere elektrijaama töökindlus ületas tänavu esimesel poolaastal 90%, mis vastab ettevõtte ootustele. Eesmärgile vastav töökindlus sai saavutatud muuhulgas tänu väliste soojusvahetite vahetusele. "Teadusasutustega koostöös läbiviidud analüüsid ja teostatud tööd aitasid likvideerida ehitaja ja projekteerija vead ja vähendada ootamatute rikete tekkimise võimalust," sõnas Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola.

19. juulist algab elektrijaamas iga-aastane hooldus, mis kestab ligikaudu poolteist kuud. Tegemist on plaanipärase hooldusega, mis on vajalik elektrijaamas kümnete tuhandete seadmete ja detailide töövõime säilitamiseks. 

Auvere elektrijaam kasutab lisaks põlevkivile ka alternatiivseid kütuseid, sealhulgas puidujäätmeid ja - vedelkütuste tootmisel kõrvaltootena tekkivat uttegaasi. Tänavu vähenes põlevkivi osakaal elektrijaama kütuste portfellis, moodustades esimesel poolaastal vaid ligikaudu poole kasutatud kütustest. „Uttegaas on vedelkütuste tootmise kõrvaltoode, millel on võrreldes põlevkiviga ligikaudu kaks korda väiksem CO₂ mõju. Mida vähem süsihappegaasi emiteerib tootmine, seda puhtam on õhk ja seda vähem CO₂ kvoote tuleb ettevõttel osta ehk rohkem raha jääb ettevõtte arenguks,“ selgitas Vainola.

Tagasi üles