Pööraselt kihutanud vene turist sai sissesõidukeelu

Politseiauto vilkurid.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Politseinikud pidasid Toila vallas kinni autoga kihutanud Venemaalt pärit mehe, kellele määrati karistuseks 800 euro suurune trahv ning lisaks ka sissesõidukeeld.

Jõhvi politseijaoskonna politseinikud pidasid pühapäeval Toila vallas Tallinna-Narva maantee 156. kilomeetril kinni Venemaa registreerimisnumbriga sõiduauto Infiniti, mis ületas lubatud sõidukiirust 90 km/h alal vähemalt 67 km/h, edastas Ida prefektuur.

Kohtla-Järve lähedal kinni peetud sõiduki roolis oli Venemaa kodakondsusega 39aastane mees. Juht oli kaine.

Politsei karistas meest kihutamise eest 800 euro suuruse trahviga, lisaks tunnistas Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus mehe viisa kehtetuks, tegi talle ettekirjutuse Eestist lahkumiseks ja kohaldas tema suhtes sissesõidukeeldu Schengeni liikmesriikidesse üheks aastaks.

„Turvalisest keskkonnast võidavad nii kohalikud elanikud kui ka Eestit külastavad välismaalased,“ ütles Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Eerik Purgel. „Kuid turistid, kes panevad oma käitumisega kaasliiklejad ohtu, peavad arvestama tõsiste tagajärgedega ja sellega, et pikemaks perioodiks ei ole selliselt käitunud välismaalased siia teretulnud.“

Purgeli sõnul saab lisaks rahatrahvile ja arestile rakendada selliste rikkumiste eest välismaalastele lisakaristusena sissesõidukeeldu kuni viieks aastaks.

Jaanuari alguses karistati kolmepäevase šokivangistuse ja aastase sissesõidukeeluga Venemaa turisti, kes kihutas samuti Infinitiga Narva linnas 50 km/h alal kiirusega 104 km/h.

Tagasi üles