Jõhvi volikogu tühistab täna Repinskile lahkumishüvitise määramise

Siret Kotka-Repinski arvates vääris tema abikaasa Martin Repinski Jõhvi vallalt enam kui 14 000 euro suurust hüvitist, kuna ta tegi vallavanema tööd hingega ja ka pere kõrvalt.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Täna õhtul koguneva Jõhvi vallavolikogu istungi päevakorras on riigikogusse siirdunud endisele vallavanemale Martin Repinskile määratud 14 400 euro suuruse lahkumishüvitise tühistamine, kuna see osutus seaduse vastuolus olevaks.  

11. aprillil vastuvõetud veidi üle üheksa kuu vallavanema ametis olnud Martin Repinskile lahkumishüvitise tühistamise eelnõus viidatakse justiitsministeeriumist tulnud selgitusnõudele.   Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus (KOKS) ütleb, et palgalisel ametikohal töötavale volikogu esimehele või tema asetäitjale, vallavanemale või linnapeale ja volikogu poolt ametisse nimetatud valitsuse liikmele võib volikogu otsusega maksta ametist vabastamisel hüvitist kuni kolme kuu ametipalga ulatuses, kui ta on töötanud kaks kuni kaheksa aastat, ja kuni kuue kuu ametipalga ulatuses, kui ta on töötanud sellel ametikohal üle kaheksa aasta. Sama seadus ei luba hüvitist maksta, kui vallavanem lahkub ametist enda algatusel, välja arvatud, kui põhjuseks on tervislik seisund, mis ei luba edasi töötada. 

Ka rahandusministeerium on olnud seisukohal, et Repinskile hüvitise määramine oli ebaseaduslik. 

Jõhvi vallavolikogu esimees Eduard East ütles eelmisel nädalal Põhjarannikule, et kuigi Repinskile 14 400 euro suuruse lahkumishüvitise määramine on osutunud seadusega vastuolus olevaks, väärinuks ta tema meelest sellist preemiat Jõhvi toodud investeeringute eest. 

Premeerimist pidas õigeks ka Martin Repinski abikaasa, samuti riigikogu liige, Siret Kotka-Repinski. Kui Martin Repinski teatas eelmisel nädalal sotsiaalmeedia kontol, et ei kavatse võtta vastu uut preemiat, mille määramist talle osad Jõhvi volikogu liikmed tema teada kavandavad, kirjutas ta abikaasa sellise kommentaari:

"Martin tegi vallavanemana tööd hingega. Tegi tööd nii pärast viite kui nädalavahetusel. Tegi ka tööd pere arvelt. Mina isiklikult arvan, et ta vääriks preemiat. Ta tõi vallale suuri summasid, mille eest hakatakse Jōhvi valda arendama. Martin otsustas igasugusest preemiast loobuda. See on aumehelik käitumine. Mina ei tea palju neid inimesi, kes on valmis 14 000 eurost loobuma," märkis Siret Kotka-Repinski.

Sarnase kommentaari saatis eelmisel nädalal Põhjarannikule ka Jõhvi vallavolikogu aseesimees Jekaterina Vassiljeva, keda Martin Repinski on nimetanud "poliitiliselt lähedaseks inimeseks", keda ta püüab poliitiliselt õpetada, et Jõhvis tekiks tugev Keskerakonna meeskond. 

"Tean, et Martin Repinski vallavanema ametis tegeles aktiivselt Jõhvi arenguga seotud küsimustega," märkis Vassiljeva oma kirjalikus vastuses. "Oli näha, et ta tegi tööd hingega ning seda ka töövälisel ajal."

Vassiljeva hinnangul on suurepäraste töötulemuste eest mõistlik inimest premeerida. "Martin Repinski preemiast loobumine kinnitab seda, et ta tegi tööd mitte raha, vaid valla arengu nimel," leidis vallavolikogu aseesimees. 

Tagasi üles