Politsei eest sõiduautoga põgenenud noormees kihutas rattateele ja põllule

Põhjarannik
Copy
Foto: Pilt videost

Viru maakohus võttis üheks kuuks vahi alla 19aastase noormehe, kelle 14 minuti kestnud põgenemine sõiduautoga politsei eest lõppes Narva-Jõesuus asuval põllul. 

29. aprilli õhtul  märkasid politseinikud Narva linnas mootorsõidukit Peugeot, mille juht eiras politsei poolt antud peatumise märguannet. Politseinikud sõitsid talle järele ning 14 minutit  kestnud tagaaajamine, kus põgeneja sõitis vahepeal kortermajade hoovides ja  isegi kergliikusteel, lõppes Narva-Jõesuus asuval põllul, kus auto kinni jäi. 

Sõidukist väljunud  noormees üritas põgeneda pimedasse metsa, kuid politseinikud pidasid ta kinni.

Noormehele esitati kahtlustus mootorsõiduki süstemaatilises juhtimisõiguseta juhtimises.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ragnar Plistkini sõnul taotles ta 19aastase noormehe vahistamist, kuna tema puhul esineb kriminaalmenetlusest kõrvalehoidumise oht. „Noormees eiras tahtlikult liiklusjärelvalvet teostanud politseiametniku peatumise märguannet ning sõitis seejärel 14 minuti jooksul teda politseiautodega jälitatavate politseiametnike eest põgenedes suurel kiirusel mööda Narva tänavaid,“ lisas abiprokurör Plistkin.

Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb sõnas, et halvimal juhul võib selline rikkumine lõppeda raskete tagajärgedega.

„Üritades pääseda karistusest, riskitakse millegi võrreldamatult suuremaga - näiteks enese või teiste liiklejate eludega. Praktika on näidanud, et põgenemine ei ole olnud kunagi hea lahendus, seda enam, et oskus süüd tunnistada ning järeldusi teha on nii inimlikus kui ka juriidilises mõttes alati kergendava asjaoluna arvestatav,“ lisas Urb.

Viru Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis noormehe üheks kuuks vahi alla.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles