Narvas auto ärandanud noormees võeti vahi alla

Kohtusaal. Foto on illustratiivne

FOTO: Marina Puškar / Postimees

9. mail pidasid politseinikud Narvas kinni sõiduautot juhtinud noormehe, kes oli sõiduki ärandanud. 10. mail võeti noormees kaheks kuuks vahi alla.

Ööl vastu 9. maid pidasid politseinikud Narvas Kangelaste tänaval kontrolliks kinni sõiduauto Volkswagen Touran, mille roolis oli 19aastane noormees. Samal ööl teatas sõiduki omanik, et tema auto oli ärandatud.

Noormehele esitati kahtlustus võõra vallasasja omavolilises ajutises kasutamises isiku poolt, kes on varem toime pannud asja omavolilise kasutamise.

Prokuratuur taotles noormehe vahistamist, kuna ta on korduvalt nii väärteo- kui ka kriminaalkorras karistatud, sealhulgas on noormeest korduvalt kriminaalkorras karistatud asja omavolilise kasutamise eest.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Ragnar Plistkini sõnul vabanes noormees eelmise karistuse kandmisest tänavu veebruari lõpus. "Noormees pani uue kuriteo toime vähem kui kolm kuud pärast vanglast vabanemist. See tähendab, et ta suhtub ühiskonnas kehtivatesse reeglitesse jätkuvalt ükskõikselt ega pea vajalikuks neist juhinduda. Sellest saab järeldada, et varasem karistatus ei ole avaldanud temale edasistest kuritegudest hoidumiseks vajalikku mõju ning esineb oht, et ta jätkab vabaduses uute varavastaste kuritegude toimepanemist," selgitas prokurör Plistkin.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikov sõnas, et on äärmiselt kahju, et noormees ei ole oma eelnevatest tegudest õppinud. "Auto või ükskõik millise muu eseme ärandamine ei ole vastuvõetav ning oma tegude eest peab noormees nüüd ka vastutama," lisas Maslennikov. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles