L, 4.02.2023

Kes väärib Ida-Virumaa aasta tegija tiitlit?

Põhjarannik
Kes väärib Ida-Virumaa aasta tegija tiitlit?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2021. aastal pälvis maakonna aasta tegija tiitli Ida-Virumaa turismiklaster, kelle tegevust veab Kadri Jalonen.
2021. aastal pälvis maakonna aasta tegija tiitli Ida-Virumaa turismiklaster, kelle tegevust veab Kadri Jalonen. Foto: Erik Gamzejev / Põhjarannik

Kuni 6. veebruarini saab välja pakkuda neid silmapaistvaid inimesi või ka organisatsioone, kelle mullused teod vääriksid Ida-Virumaa aasta tegija tiitlit.

Aasta tegija 2022 tiitlile võivad kandideerida nii üksikisikud kui ka rühm tegijaid, kelle 2022. aasta jooksul tehtud tegu on jätnud positiivse jälje Ida-Virumaa käekäigule. Kandidaadid võivad tegutseda kultuuri-, sotsiaal-, majandus- või mis tahes muus valdkonnas. 

Kuidas esitada Ida-Virumaa aasta tegija kandidaati

  • Pakkuge välja inimene, kelle tegevus väärib Ida-Virumaa aasta tegija 2022 tiitlit.
  • Koostage kirjalik põhjendus, miks just see inimene on tiitlit väärt.
  • Saatke ettepanek koos põhjendusega hiljemalt 6. veebruariks Ida-Virumaa omavalitsuste liidule aadressil Keskväljak 1-301, 41594 Jõhvi või e-postiga ivol@ivol.ee, märgusõna "Aasta tegija 2022".
  • Statuudi ja kandidaadidi esitamise vormi leiab siit.

Kõik inimesed, asutused ja kollektiivid võivad esitada kandidaate tiitli saamiseks kuni 6. veebruarini. Kindlasti tuleb juurde lisada lühike põhjendus, mille poolest esitatud kandidaat 2022. aastal oma teo või tegudega silma paistis ja milline oli selle ülemaakondlik mõju, ning esitaja kontaktandmed.

Ettepanekud tuleb saata Ida-Virumaa omavalitsuste liidule e-posti aadressil ivol@ivol.ee või aadressil Keskväljak 1-301, 41594 Jõhvi, märgusõna "Aasta tegija 2022".

Ida-Virumaa aasta tegija 2021 tiitli sai Ida-Viru turismiklaster, kes koondas keerulisel piirangute ajal jõud, et teha maakonda tuntumaks ja kasvatada külastajate arvu. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud Viktor Andrejev, Piia Tamm, Viru Keemia Grupp, Erika Kõllo, Priit Kama, MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus, Andrei Katkov, Vladimir Všivtsev, Vladimir Võssotski, festivali "Mägede hääl" korraldusmeeskond ning Kiviõli seikluskeskuse rajajad Madis Olt ja Janek Maar ning Mare Roosileht ja Ailar Holzmann.

Aasta tegija saab skulptor Aivar Simsoni valmistatud kuju ja tänukirja.

Konkurssi "Ida-Virumaa aasta tegija" viivad juba 15. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik.

Märksõnad
Tagasi üles