Projekti põhieesmärk on koostada TTA (teostatavus-tasuvusanalüüs) tulevase Olgina Äripargi arendamiseks koos lennuväljaga. Koostatavas dokumendis kirjeldatakse tulevase äripargi kontseptsiooni ja ärimudelit, mille unikaalsuseks on rajatav kuni 1600 m pikkuse asfaltkattega lennurada.
Olemasoleva Olgina lennuvälja territooriumile plaanitakse rajada uus äripark. Uue äripargi rajamiseks kavandatud 126 ha suurune maatükk asub Narva-Jõesuu valla haldusterritooriumil ja on praegu riigi omandis.
Olgina uue lennuvälja ehitamine ei ole kiire protsess, kuid mitmeetapiline plaan on juba koostatud ja see viiakse ellu samm-sammult. Eelmisel aastal algatas Narva-Jõesuu linn IVIA taotlusel detailplaneeringu, mis plaanitakse koostada 2023. aasta lõpuks. Koostatud dokumendid esitatakse aruteluks Narva-Jõesuu omavalitsusele detailplaneeringu kehtestamise otsuse tegemiseks.
Kui tulevase Olgina Äripargi territooriumi detailplaneering ametlikult kehtestatakse, on IVIA-l õiguslik alus taotleda riigilt maa üleandmist sihtasutuse omandisse eesmärgiga äriparki seal edasi arendada. Pärast maa omandisse saamist plaanib IVIA hakata otsima vahendeid tulevase äripargi taristu (vesi, kanalisatsioon, küte, elekter, side) ning lennuraja projekteerimiseks ja ehitamiseks.
Olgina Äripargi ja lennuvälja kompleksi ehitus viiakse ellu etapiliselt lähiaastatel ning esimese sammuna on projekti "Narva-Olgina Air Gateway" raames vaja koostada teostatavus-tasuvusanalüüs. Praegu valmistatakse ette dokumentatsiooni riigihanke läbiviimiseks, et leida TTA koostaja.
Detailplaneeringu kohaselt on planeeritava äripargi territooriumil võimalus arendada ettevõtlust lennundusega seotud valdkondades, näiteks väikelennukite ja nende komponentide tootmine (monteerimine), väikeste eralennukite hoiustamine ja hooldus, mehitamata õhusõidukite kokkupanek ja katsetamine, tšarterlennutransport, logistika, sh droonide tarne, laondus.