Skip to footer
Saada vihje

Raekotta kolinud Narva volikogu maadleb tehniliste probleemidega

Linnavolikogu uus istungisaal Narva raekojas. Foto on tehtud juunis, mil ajalooline hoone rekonstrueerimise järel taasavati.

Alates augustist ajaloolise raekoja kolmandal korrusel toimetav linnavolikogu on silmitsi esimese suurema väljakutsega: tööle tuleb saada elektrooniline hääletussüsteem ning lahendada ka Raekoja platsil parkimise küsimus.

Kõik Narva linnavolikogu liikmed peavad ühel päeval raekotta kokku tulema, et istungisaalis uusi hääletusseadmeid kasutama õppida. Praegu puudub hääletusnuppude kasutamiseks õiguslik aluski.

"Peame volikogu töökorda täiendama, sest praegu on seal kirjas, et me võime oma otsust näidata vaid käetõstega. Seda tuleb muuta," selgitas linnavolikogu esimees Tatjana Stolfat.

Linnavolikogu pole siiski mängimise koht.

Tatjana Stolfat

Tõepoolest, 17 aastat tagasi kinnitatud Narva linnavolikogu töökorra 14. paragrahvis on öeldud, et avalikul hääletamisel toimub hääletamine käetõstega.

"Alguses mõtlesime lihtsalt raekojas uue elektroonilise süsteemiga mängida, hääletades paralleelselt ka kätt tõstes, kuid linnavolikogu pole siiski mängimise koht," sõnas Stolfat. Seepärast hääletavad saadikud esmalt vanaviisi töökorra muutmise poolt ja võtavad alles seejärel kasutusele hääletusnupud.

Parkida pole kuskile

Volikogu 31 liikmele ja mitmele linnakantselei töötajale saab uues kohas suureks probleemiks ka parkimine: Raekoja platsil praegu parklat ei ole ja tänava ääres on vaid mõned üksikud parkimiskohad. Tatjana Stolfat soovitab saadikutel istungitele tulla jalgsi. "Muid variante siin polegi," nentis ta.

Kõik kontoriseadmed, arvutid, dokumendid ja linnavolikogu arhiiv said raekotta ümber kolitud ühe päevaga. Sinna tuleb ka endist istungisaali kaunistanud sõjaeelse Narva vaatega gobelään − kuhu see kõige paremini sobib, seda otsustab linnakunstnik. Sisustus on uues kohas uus.

Ajalooline raekoda Vana-Narva südames

  • Narva raekoja 17. sajandist pärit hoone, mida kasutati sihtotstarbeliselt kuni selle hävitamiseni 1944. aastal, restaureeriti 1963. aastaks.
  • Aastatel 1963-1999 asusid raekojas pioneeride palee ja laste loomemaja.
  • Alates 21. sajandi algusest seisis raekoda tühjalt või pooltühjalt. Hoone rekonstrueeriti aastatel 2021-2023.

Tervitus lähiminevikust

Linnavolikogu lõplikust ümberkolimisest raekoja hoonesse annab tunnistust metalltahvli demonteerimine Peetri platsi haldushoonelt, kus volikogu tegutses viimased kolmkümmend aastat.

Vahetult pärast tahvli demonteerimist leidis üks linnavalitsuse töötaja tahvli endisest asukohast tolmuse seina vahelt 2003. aasta 26. septembrist pärit bussipileti. Pole teada, miks see pilet seal oli. Tekst piletil on vaevu loetav, kuid pileti hinnaks on märgitud 5 Eesti krooni (32 eurosenti). Vedajaks oli toona 2016. aastal pankrotti läinud munitsipaalne AS Narva Bussiveod.

Volikogu esimene istung raekojas on kavas 24. augustil.

Kommentaarid
Tagasi üles