Ida-Viru elanikud tagastasid 22,9 miljonit pandipakendit

Põhjarannik
Copy
Pandipakendi automaat.
Pandipakendi automaat. Foto: Arvo Meeks / Scanpix

Möödunud aastal tagastasid Eesti elanikud üle 15 000 tonni pandipakendeid. Kokku tagastati 333 miljonit pandimärgiga pakendit ehk ühe inimese kohta 261. Selle näitajaga tõusis pandipakendite tagastus uuele rekordtasemele, kinnitades veel kord Eesti elanike suurt keskkonnateadlikkust. Ida-Viru maakonna elanikud tagastasid 22,9 miljonit pandipakendit ehk keskmiselt 172 pandimärgiga pakendit elaniku kohta.

2023 oli juba neljas järjestikune aasta, kui pandipakendeid rekordiliselt palju tagastati. Arvestades, et 2019. aastal tagastasid tarbijad 250 miljonit pakendit, siis eelmise aasta lõpuks kasvas see näitaja kõikide pandimärgiga pakenditüüpide osas 25% ja jõudis 333 miljonini.

"Eelmise aasta statistikat vaadates näeme mitmeid positiivseid arenguid. Kuigi keskmised tagastusprotsendid on kõikide pakendiliikide osas veidi kasvanud, on tähelepanuväärsem number 333 miljonit pakendit − see on 40 miljonit rohkem kui alles kaks aastat tagasi. See näitab, et Eesti elanike ostujõud on viimastel aastatel pidevalt suurenenud, ning õnneks on keskkonnast hoolimine astunud sellega samas või isegi veidi kiiremas tempos. Üldine teadlikkus ressursside säästmisest ja keskkonnasõbraliku elustiili väärtustamine annab lootust, et pandipakendite tagastusprotsent ületab varsti isegi 90% piiri," ütles Eesti Pandipakendi juht Kaupo Karba.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles