T, 6.06.2023

Ettevõtja kaebab kaupluse parklat ummistavate lastevanemate peale

Facebook Twitter
Comments
Jõhvi vene põhikooli ja Espaki ehituspoe vahele jääval Lille tänaval tekib ettevõtja sõnul alatasa ohtlikke olukordi, kus koolilapsed riskivad oma elu ja tervisega. MATTI KÄMÄRÄ
Jõhvi vene põhikooli ja Espaki ehituspoe vahele jääval Lille tänaval tekib ettevõtja sõnul alatasa ohtlikke olukordi, kus koolilapsed riskivad oma elu ja tervisega. MATTI KÄMÄRÄ Foto: Põhjarannik
Jõhvi vene põhikooli ja Espaki ehituspoe vahele jääval Lille tänaval tekib ettevõtja sõnul alatasa ohtlikke olukordi, kus koolilapsed riskivad oma elu ja tervisega. MATTI KÄMÄRÄ
Jõhvi vene põhikooli ja Espaki ehituspoe vahele jääval Lille tänaval tekib ettevõtja sõnul alatasa ohtlikke olukordi, kus koolilapsed riskivad oma elu ja tervisega. MATTI KÄMÄRÄ Foto: Põhjarannik

Vast remonditud Jõhvi vene põhikooli naabruses asuva ehituspoe omanik pöördus nii kooli juhtkonna kui ka vallavalitsuse poole kirjaga, kus ta kurdab, et lastevanemad ummistavad oma autodega tema poe parklat, mistõttu kaupluse klientidel pole ruumi parkimiseks. 

Ehituskauplust Espak haldava ASi Taali Ida juhatuse liige Pavel Kudinov pöördus eelmisel nädalal vallavalitsuse poole taotlusega aidata lahendada pärast vene põhikooli renoveerimist tekkinud liiklusprobleem.

Vanemad muutuvad agressiivseks

Remondi käigus viidi kooli peasissepääs senisesse kooli sisehoovi, millest üle tee asub ehituskauplus Espak. See aga on põhjustanud olukorra, et oma lapsi kooli ja sealt koju sõidutavad lastevanemad on hakanud parkima kaupluse klientidele mõeldud parklas.

Kudinov märgib, et isegi poe töötajatel pole lubatud oma autosid klientidele mõeldud parklasse jätta, kuid lastevanemad ei kuula isegi sellekohaseid märkusi. "Kahjuks pargivad õpilaste vanemad poe territooriumil olevasse parklasse. Tihti jätavad nad autod parklasse ja lähevad kooli. Kommentaaridele ja märkustele nad ei reageeri või reageerivad agressiivselt. Talvel muutub olukord veelgi keerulisemaks: lumi tuleb maha, parkimiskohti jääb vähemaks ja lume puhastamisel ilmnevad probleemid," kirjutas Kudinov vallavalitsusele.

IRINA ŠULGINA: "Ma ei saa aru, miks nad seal poe parklas pargivad. Arusaadav, et see on kaupluse parkla ning lastevanemad segavad ettevõtja äri." 

Tema sõnul on selles kohas tekkinud ka liiklusohtlik olukord, kuna kaupluse ja kooli vahel asuval Lille tänaval sõidab palju kaubaautosid. "Õpilased aga, teades, et vanem ootab neid poe parklas või selle lähedal, jooksevad ummisjalu üle tee, märkamata veokeid, mistõttu võib juhtuda õnnetusi. Samuti tekitavad ohtu Lille tänavale pargitud lastevanemate autod," kirjutas Kudinov, kes palus vallavalitsusel tekkinud olukorrale lahendus leida.

Direktor püüab vanemaid mõjutada

Vene põhikooli direktor Irina Šulgina laiutab käsi ega mõista, miks lastevanemad nii vastutustundetult käituvad, ehkki praegu on võimalus kooli territooriumile ühest väravast sisse sõita, laps välja lasta ning teise värava kaudu lahkuda. "Ma ei saa aru, miks nad seal poe parklas pargivad. Arusaadav, et see on kaupluse parkla ning lastevanemad segavad ettevõtja äri," sõnas ta. Direktor ütles, et on lastevanemate poole e-kooli internetikeskkonna Stuudium vahendusel pöördunud ning palunud parkimise küsimusse mõistlikult suhtuda. "Ma ei saa kedagi sinna valvama panna. 6. detsembril on meil lastevanemate koosolek ja siis kavatsen selle küsimuse taas tõstatada," rääkis Šulgina, lisades, et tegelikult on parkimiskohad olemas ka kooli territooriumi esises turupoolses osas. "Lapse saab ka seal välja lasta. See ei tee talle midagi halba, kui ta kümme meetrit rohkem kõnnib," sõnas direktor.

Vallavalitsuse majandusnõunik Aivo Tamm tunnistas, et probleem liiklusega kooli juures on olemas ning mingi lahendus tuleb sellele leida, kuigi praegu seda veel pole. "Probleem on inimeste suhtumises, selles, et vanemad arvavad miskipärast, et nad peavad kindlasti oma lapse täpselt kooli ukse ette maha panema," sõnas ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles