Ida-Viru uhkeim ilutulestik tuleb Kiviõlis

Tulevärki jätkub aastavahetusel igasse Ida-Viru linna. PEETER LILLEVÄLI

FOTO: Põhjarannik

Kui ilutulestikule kulutab kõige rohkem Kohtla-Järve linn, kelle eelarvest kulub aastavahetuse tulemängule üle 7000 euro, siis kõige suurema summa eest lastakse laenguid õhku Kiviõlis, ehkki omavalitsus kergendab rahakotti ainult 700 euro võrra.

Kiviõli kesklinnas asuval staadionil uue aasta esimestel minutitel algav ilutulestik maksab kokku 5800 eurot ja kestab kümmekond minutit. Lüganuse valla panus sinna on tagasihoidlikud 700 eurot, ülejäänu tuleb toetustest: kokku on Kiviõlis taevasse lastavasse tulevärki panustanud viis ettevõtet. Kui Kiviõli aastaid tagasi alustas lubadusega, et omavalitsus paneb aastavahetuseks raha välja sama palju kui toetajad, siis juba mitu aastat on toetajate osakaal olnud oluliselt suurem ning tulevärk Ida-Virumaa uhkeim.

Suure peoga

Lüganuse valla eelarvest tulevast summast vähem kulutab ainult Jõhvi, kus juba aastaid on ilutulestik toimunud ainult sponsorite toel. Jõhvi 2500 eurot maksev ja seitse-kaheksa minutit kestev ilutulestik lastakse taevasse täpselt südaööl. "Uus on see, et laseme sel aastal keskväljakult kaugemal ning selliseid laenguid, mis lendavad kõrgemale," ütles vallavalitsuse majandusspetsialist Aivo Tamm, et kõige parem koht saluudi vaatamiseks on just keskväljakul, kus sel aastal toimub Eesti 100. sünnipäeva lõpuürituse "Sajaga edasi" raames suurem pidu.

Tegevused algavad keskväljakul juba kell 14, kui ühiselt alustatakse ettevõtmise "Eesti tantsib" tantsusammude õppimise ja prooviga. Kell 15 algab tantsuaktsioon ise.

Õhtuses programmis astub üles Merlyn Uusküla. Presidendi pöördumist saab otseülekandes jälgida platsile toodud ekraanidelt. Pärast südaööd jätkatakse diskoga.

Samasugune juubeliaasta lõpupidu toimub ka Narvas. Seal järgneb ühistantsimisele laste pidu, kus osalevad Lotte multika tegelased. Lastele korraldatakse väike, 1000 eurot maksev ja neli minutit kestev ilutulestik kell 16. Seejärel toimub disko.

Täiskasvanute programm saab alguse kell 17 algava meeleolumuusikaga, mis kõlab kella 23ni. Sellele järgneb programm "Head uut, 2019. aastat!" ja südaööl lendab taevasse järgmine ilutulestik maksumusega 2500 eurot. Kõik ilutulestikuga seotud kulud kannab linn.

Suurimad kulud

Kõige rohkem − üle 7000 euro − kulutab ilutulestikule Kohtla-Järve linn. Ilutulestik lennutatakse õhku kahes osas: 3840 euro eest kell 00.30 Järve linnaosas ning sama suure summa eest kell üks öösel Ahtmes.

Sillamäe ilutulestik lendab taevasse kell üks öösel. Kokku kulutab Sillamäe tulevärgile 3120 eurot ning see kestab kaheksa minutit.

Narva-Jõesuu linn kulutab ilutulestikule 1600 eurot. Sellest jätkub vaatemänguks kolmes kohas: Narva-Jõesuus, Olginas ja Sinimäel. Neist suurim on Narva-Jõesuus ja see viieminutiline vaatemäng algab kell üks öösel.

Ilutulestikud Ida-Viru linnades

* Kiviõlis ligikaudu kell 00.05, maksumus 5800 eurot

* Kohtla-Järvel Järve linnaosas kell 00.30, Ahtme linnaosas kell 01.00; ühe ilutulestiku maksumus 3840 eurot

* Narva linnas kell 00.00, maksumus 2500 eurot

* Jõhvi linnas kell 00.00, maksumus 2500 eurot

* Sillamäe linnas kell 01.00, maksumus 3120 eurot

* Narva-Jõesuu linnas kell 01.00, maksumus alla 1600 euro

Tagasi üles