Tiit Vähi pakub põlevkiviõli eelrafineerimistehasele Sillamäel häid tingimusi

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Copy
Tulevane põlevkiviõli eelrafineerimistehas võib kerkida 16 aastat tagasi rajatud Sillamäe sadama terminalide naabrusesse.
Tulevane põlevkiviõli eelrafineerimistehas võib kerkida 16 aastat tagasi rajatud Sillamäe sadama terminalide naabrusesse. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Ida-Virumaal põlevkiviõli tootvate Eesti Energia, Viru Keemia Grupi ja Kiviõli Keemiatööstuse kavandatava ühise eelrafineerimistehase tõenäoline asupaik on Sillamäe sadama territoorium.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles teisipäeval toimunud pressikonverentsil Põhjaranniku küsimusele vastates, et tehase tõenäoline asukoht on kas Sillamäe sadam või Auvere, kus asuvad ka teised Eesti Energia õlitehased. "Logistiliselt on väga loogiline tulla Sillamäele, aga ka Auverel on oma plussid," sõnas ta, märkides, et lõplik asukoht on kavas välja pakkuda järgmise aasta teises kvartalis valmivas eeluuringus, mis peaks täpsemalt kirjeldama tulevase tehase tehnilist ja tehnoloogilist olemust ning täpsustama selle maksumust. 

Vähi pakub häid tingimusi

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles