FOTOGALERII "Absurdfestil" maiustati härjapeenise ja lambamaoga

Franzia värvikas omanik ja peakokk Indrek Kõverik on tuntud death metal'i ja rupskiroogade lembuse poolest. "Menu Brutale" käigus serveeritud lambamao kohta ütles ta enne õhtusööki isuäratamiseks, et see ajab temalgi südame pahaks − tegelikult osutus roog küll omapäraseks, aga vägagi söödavaks delikatessiks.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Laupäeval, 14. septembril toimus Narva-Jõesuus restoranis Franzia degusteerimisõhtu "Absurdfest", kus restorani omanik ja peakokk Indrek Kõverik pakkus koos Põlvamaal tegutsevate Käbliku õllemeistritega kuuekäigulisel õhtusöögil unustamatuid maitseelamusi.

Menüü, mis kandis peent prantsuskeelset nime "Menu Brutale", koosnes järgmistest delikatessidest: lambaaju röstleival − kõrvale Käbliku Sambo −, udarapasteet − kõrvale Käbliku Rabarbar −, lambamagu ja tomatileem − kõrvale Käbliku Tom Yum Mun −, veisepeenis − kõrvale Käbliku El Mosaico −, veisepõsk − kõrvale Käbliku Absurd − ning musta leiva parfee − kõrvale Käbliku Penumbra Laphroaig.

Vaimutoitu pakkus üritusel Narva linna muinsuskaitse vaneminspektor Madis Tuuder, kes esitas lektorina ettekande "Kurjuse algus". Tuuder tõmbas ettekandes paralleele minevikusektide ja tänapäeva Narva eluolu vahel ning talle ei jäänud märkamata ka seos sõjas alles jäänud piirilinna hoonete ning paikade vahel, kus omaaegsed "lektorid", "prohvetid" ja usukuulutajad üles astusid.

Tagasi üles