Jõhvi mikrorajooni elektrikatkestuses on süüdi pargipuud

Laupäeva õhtul kell veerand seitse näitas Elektrilevi katkestuste kaart Ida-Virumaal katkestustest mõjutatud klientide arvu üksnes Jõhvi mikrorajoonis.

FOTO: Kuvatõmmis

Laupäevane torm jättis Jõhvi mikrorajooni sel aastal juba kolmandat korda elektrita.

"Igal pool mujal linnas on elekter alles, aknast vaadates on näha, et Iidla särab tuledes, aga meie istume jälle pimedas," rääkis Jõhvi mikrorajoonis elav Alar laupäeva õhtul.

Tema sõnul oli laupäevane elektrikatkestus sel aastal juba kolmas.

"Varasemast ma sellist asja ei mäleta, see probleem on tänavu talvel tekkinud," ütles ta.

Elektrilevi pressiesindaja Tuuli Sokmani sõnul on kõik viimased kolm riket selles piirkonnas, sealhulgas 22. veebruari elektrikatkestus, seotud puude kukkumisega liinidele Jõhvi pargis.

"Oleme sel teemal suhelnud Jõhvi vallavalitsusega ja ohtlikke puid on korra juba eemaldatud, kuid praegused tormituuled tõid järjekordsed nõrgad puud välja. Käime selle teema vallaesindajatega uuesti läbi ja otsime lahendusi, sealhulgas kaalume elektritoite ümbersuunamist teist liini pidi," rääkis ta.

"Talve ei ole, pargi tagumises, metsapargi osas on pehme pinnas ja tormituul võtab puid maha," nentis Jõhvi vallavalitsuse majandusspetsialist Aivo Tamm.

Ohtlikud, kaldu puud võeti seal tema sõnul juba maha, aga viimane torm kukutas puid kaugemalt.

"Me ei ole veel jõudnud Elektrileviga uuesti suhelda, aga minu arvates oleks mõistlik sealne liin maakaablisse panna. See lõik on ehk 300−400 meetrit, see ei ole nii suur investeering. Puid me sealt küll rohkem maha võtma ei hakka." 

Tagasi üles
Back