L, 4.02.2023

Ida-Viru keskhaigla saab tänu Jõhvist pärit ettevõtjatele kopsuskänneri

Põhjarannik
Ida-Viru keskhaigla saab tänu Jõhvist pärit ettevõtjatele kopsuskänneri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ida-Viru keskhaigla.
Ida-Viru keskhaigla. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvist pärit IT-ettevõtjad kingivad Ida-Viru keskhaiglale koroonaviiruse diagnostikas vajaliku ultraheli kopsuskanneri, mis suurendab kopsukahjustuse diagnoosimise täpsust ja kiirust.

Plaani järgi maikuu teises pooles kohale jõudva 40 000 eurot maksva kopsuskanneri ostab Belgia-Eesti ettevõte OSOM Finance koos Burfa Techiga.

Ida-Viru keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna vanemarst Arnold Persidski ütles, et ultraheli kopsuskanner aitab kiiresti diagnoosida patsiente, kes vajavad kõige rohkem kopsude ventileerimist. "See meetod on alternatiiv röntgenile, mida me täna kasutame ja mille kasutamine võtab palju aega. Haigla koormuse kasvu korral on sellest skannerist väga palju abi diagnoosimisel," sõnas ta. 

Persidski sõnul on praeguses olukorras igasugune abi Eesti meditsiinile kuldaväärt. "On väga liigutav, et Jõhvist pärit ettevõtjad otsustasid meie haiglat toetada, nii nagu paljud Saaremaalt pärit inimesed on toetanud Kuressaare haiglat," ütles ta. 

Karantiinimeetmete kehtestamise algusest peale otsis OSOM Finance võimalusi, kuidas aidata riikide tervishoiusüsteemidel võidelda COVID-19 vastu.  Eesti suuruselt kolmanda maakonna Ida-Virumaa keskhaigla kinnitas OSOM Finance´i tegevjuhile, Jõhvist pärit Anton Altementile vajadust suurendada raviasutuse diagnostilist potentsiaali. 

Altement rääkis, et töötades nii Belgias kui ka Eestis, pidi ettevõte kaaluma, kumba riiki aidata. "Valisime Eesti, sest väikese riigi tervishoiusüsteem tunneb ühe konkreetse seadme saamisest rohkem mõju ja kasu," ütles ta. 

Finantskulud võttis enda kanda andmekeskuste arendamisega tegelev Burfa Tech, mille aktsionärid kattuvad osaliselt OSOM Finance´iga.  

Viimastel aastatel Jõhvi jalgpalliklubi Phoenix toetanud firma Burfa Tech juhatuse liige, samuti Jõhvist pärit Sergei Potapenko ütles, et firma on alati olnud huvitatud Ida-Virumaa toetamisest. "Võttes arvesse olukorda riigis ja maailmas, ei tekkinud küsimustki, kas peaksime sellest algatusest osa võtma või mitte," sõnas ta. 

Firma teine juhatuse liige, samuti Jõhvist pärit Ivan Turõgin märkis, et olukorras, kus raskuste ja probleemidega maadleb terve maailm, võib kergesti unustada kogukonna mured ning keskenduda ainult enda omade lahendamisele. "Samas just seda teha ei tohi − peame hoidma kokku ja toetama neid, kes seda enim vajavad," tõdes ta. 

OSOM Finance osutab isiklikku varahaldusteenust, kus on ühendatud traditsiooniliste ja digitaalsete finantsaktivate haldus. Andmekeskuste projekteerimise ja hooldusega tegelev Burfa Tech on spetsialiseerunud suure jõudlusega andmetöötlusele ning andmekeskustele mõeldud valmislahendustele. Eelmisel aastal rajas Burfa Tech Ida-Virumaal Balti elektrijaama territooriumil asuvasse tehnoloogiaparki 10 miljonit eurot maksva andmetöötluskeskuse.

Märksõnad
Tagasi üles