Kes väärib Ida-Virumaa aasta tegija tiitlit?

Põhjarannik
Copy
Ida-Virumaa aasta tegija 2019 tiitli pälvis Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktor ning kohaliku hariduselu ja kogukonnaliikumise eestvedaja Mare Roosileht.
Ida-Virumaa aasta tegija 2019 tiitli pälvis Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktor ning kohaliku hariduselu ja kogukonnaliikumise eestvedaja Mare Roosileht. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kuni 8. veebruarini saab välja pakkuda neid silmapaistvaid inimesi või ka organisatsioone, kelle mullused teod vääriksid Ida-Virumaa aasta tegija tiitlit. 

Aasta tegija 2020 tiitlile võivad kandideerida nii üksikisikud kui ka rühm tegijaid, kelle 2020. aasta jooksul tehtud tegu on jätnud positiivse jälje Ida-Virumaa käekäigule. Kandidaadid võivad tegutseda kultuuri-, sotsiaal-, majandus- või mis tahes muus valdkonnas.

Kuidas esitada Ida-Virumaa aasta tegija kandidaati

  • Pakkuge välja inimene, kelle tegevus väärib Ida-Virumaa aasta tegija 2020 tiitlit.
  • Koostage kirjalik põhjendus, miks just see inimene on tiitlit väärt.
  • Saatke ettepanek koos põhjendusega hiljemalt 8. veebruariks Ida-Virumaa omavalitsuste liidule aadressil Keskväljak 1-301, 41594 Jõhvi või e-postiga ivol@ivol.ee, märgusõna "Aasta tegija auhind". 

Kõik inimesed, asutused ja kollektiivid võivad esitada kandidaate tiitli saamiseks kuni 8. veebruarini. Kindlasti tuleb juurde lisada lühike põhjendus, mille poolest esitatud kandidaat 2020. aastal oma teo või tegudega silma paistis ja milline oli selle ülemaakondlik mõju, ning esitaja kontaktandmed. Ettepanekud tuleb saata Ida-Virumaa omavalitsuste liidule e-posti aadressil ivol@ivol.ee või aadressil Keskväljak 1-301, 41594 Jõhvi, märgusõna "Aasta tegija auhind". 

Ida-Virumaa aasta tegija 2019 tiitli pälvis Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktor ning kohaliku hariduselu ja kogukonnaliikumise eestvedaja Mare Roosileht, kes on aktiivselt seisnud Ida-Virumaa eestikeelse hariduse eest. Suuresti tänu tema järjekindlale tegutsemisele oli haridusministeerium sunnitud muutma oma varasemaid hoiakuid Kohtla-Järve gümnaasiumi suhtes ja tänu sellele sai sellest silmapaistev tugev kool. Mare Roosilehe eestvedamisel on asunud tegutsema ka Virumaa hariduse selts.

Oma põhitööl on ta tegutsenud Ida-Virumaal rakendusliku kõrghariduse säilimise ja tugevdamise nimel. 

Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud Viktor Andrejev, Piia Tamm, Viru Keemia Grupp, Erika Kõllo, Priit Kama, MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus, Andrei Katkov, Vladimir Všivtsev, Vladimir Võssotski, festivali "Mägede hääl" korraldusmeeskond ning Kiviõli seikluskeskuse rajajad Madis Olt ja Janek Maar.

Aasta tegija saab skulptor Aivar Simsoni valmistatud kuju ja tänukirja. 

Konkurssi "Ida-Virumaa aasta tegija" viivad juba 13. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles