Kohtla-Järve 17aastane kolmikhüppaja tuli Eesti meistriks

17aastane Viktor Morozov on viimastel aastatel kolmikhüppes pikkade sammudega edasi arenenud ja nüüd tuli juba ka esimene Eesti meistritiitel täiskasvanute seas. Foto: atleetika

Kohtla-Järve noormees Viktor Morozov tuli laupäeval uue isikliku rekordiga esimest korda Eesti täiskasvanute meistriks kolmikhüppes.

Alles märtsis 17aastaseks saanud Viktor Morozov hüppas parimal katsel 15.43 ja parandas juuni alguses Eesti karikavõistlustel püstitatud isiklikku rekordit 12 sentimeetriga.

Klubis Atleetika Aleksandr Hvorõhhi juhendamisel treeniva Morozovi hüpe on ühtlasi pikim, mida Eestis vanuseklassi U18 sportlaste poolt välitingimustes on kunagi varem hüpatud.

U18 maailma hooaja edetabelis on Morozov oma tulemusega kolmas jäädes parimale alla vaid 11 sentimeetriga.

Meeste 1500 meetri jooksus võitis pronksmedali Jõhvi vene põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja 22aastane Deniss Šalkauskas.