Jõhvi sai endale kaks volikogu

Erik Kalda
, ajakirjanik
Copy
Sel neljapäeval toimunud Jõhvi volikogu istungilt puudusid opositsioonisaadikud, ainsaks erandiks Andrei Ojamäe, kes teatas kirjalikult, et on välja astunud fraktsioonist Meie Kodu.
Sel neljapäeval toimunud Jõhvi volikogu istungilt puudusid opositsioonisaadikud, ainsaks erandiks Andrei Ojamäe, kes teatas kirjalikult, et on välja astunud fraktsioonist Meie Kodu. Foto: Erik Kalda / Põhjarannik

Jõhvi volikogu opositsioon boikottis sel neljapäeval toimunud volikogu istungit ning kavatseb korraldada oma istungi, mida peab seaduslikuks.

"Me ei tunnista seda volikogu istungit," põhjendas Aleksei Naumkin opositsiooni boikotti. Naumkin peab end jätkuvalt seaduslikuks volikogu esimeheks, kuigi koalitsioon ta 17. juunil toimunud istungil tagandas. Toona keeldus Naumkin enda umbusaldamist hääletusele panemast, viidates asjaolule, et enamik umbusaldajaid võttis sellel istungil oma allkirja tagasi.

Toona, kui Naumkini haamrilöök oli istungi lõpetanud, jätkas võimupöörde tagajärjel loodud uus koalitsioon aga koosolekut ning võttis Naumkini volikogu esimehe kohalt maha, valides asemele Niina Neglasoni ning kinnitades uue vallavalitsuse eesotsas reformierakondlase Maris Toomeliga.

Sel neljapäeval aset leidnud volikogu istungil kinnitas Neglason veel kord koalitsiooni seisukohta, et vallajuhtide vahetus oli seaduslik, kuna kohaliku omavalitsuse korralduse seadus ütleb, et esitatud umbusaldusavaldust menetletakse järgmisel volikogu istungil, milleks oli 17. juuni istung. Neglasoni sõnul on vallajuhtide vahetamise seaduslikkust kinnitanud ka valla lepinguline jurist, õigusnõunik ning vallasekretär.

Sellest hoolimata on Naumkin 8. juuliks kokku kutsunud volikogu eestseisuse ning plaanib 15. juulil korraldada oma istungi, kus muu hulgas kavatseb panna päevakorda ka järgmise umbusaldusavalduse talle, mille esitasid 17. juuni istungil seitse volikogu liiget.

Sama umbusaldusavaldust menetles volikogu ka sel neljapäeval Neglasoni juhitud istungil, kuhu opositsioon jättis tulemata, kuid hääletusele seda ei pandud, sest koalitsiooni hinnangul oli Naumkin selleks ajaks juba tagandatud. Samal istungil valiti ka uued komisjonide esimehed ja aseesimehed ning kuna opositsiooni seal polnud, jagas koalitsioon need kohad omavahel.

Küsimusele, kas talle ei tundu jaburana olukord, kus Jõhvis tegutseb praegu kaks volikogu, vastas Naumkin: "No mis teha. Kui neile nii meeldib, tehku."

Kas volikogu kantselei saab sellises olukorras tema korraldusel üldse istungit ette valmistada, vastas Naumkin, et ei näe selleks takistusi.

Ent 15. juulil võib vallamajas volikogu esimehe haamri pärast rebimiseks minna, sest ka Neglason kavatseb samaks päevaks volikogu kokku kutsuda. "Eks kui Naumkin esimesena selle haamri võtab, ei hakka ma ju seda talt käest ära rebima," lausus Neglason, lisades, et volikogu peab siis hääletama, kumb on Jõhvis õige volikogu esimees.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles