T, 30.05.2023

Päästjad lähevad kontrollima majutusasutusi

Põhjarannik
Facebook Twitter
Comments
Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Ida päästekeskuse inspektorid kontrollivad 29. maist kuni 18. juunini Ida- ja Lääne-Virumaa hooajaliste majutusasutuste tuleohutust.

Reidi käigus kontrollitakse hotellide, motellide, võõrastemajade, puhkekodude, külalistemajade ja muude majutushoonete esmaste kustutusvahendite olemasolu ja hooldatust, evakuatsioonivalgustuse ja -teede korrasolekut, automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi toimimist ja hooldatust ning tuletõkkesektsioonide olemasolu ja korrasolekut.

"Kuna tulekahjude levinumaks põhjuseks on probleemid elektriga, juhime omanike tähelepanu kohustusele tellida elektripaigaldiste korraline audit kord 10 aasta jooksul. Elektripaigaldisele, mis on ehitatud või ümber ehitatud enne 2000. aastat, tuleb korraline audit teha kord viie aasta jooksul," selgitas Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja Marti Siim. Ta lisas, et selle aasta kontrollkäigul pööratakse kindlasti tähelepanu ka külastajatele renditavate saunade küttesüsteemide korrasolekule.

2021. aastal läbi viidud reidi käigus kontrollisid Ida päästekeskuse inspektorid 41 majutusasutust, neist Ida-Virumaal 19 ja Lääne-Virumaal 22. Puudusi oli 28 asutuses. Enamasti oli probleeme esmaste kustutusvahenditega, neid kas polnud või oli nõuetekohane kontroll-hooldus tegemata. Murekohaks olid samuti põlevmaterjali ladestamine mittenõuetekohaselt, tulekahjusignalisatsioonisüsteemi ja evakuatsioonivalgustuse nõuetekohaste korrashoiutoimingute tegemata jätmine ning evakuatsiooniustel väändenuppude ehk n-ö libliksuluste puudumine.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles