Selgunud on Ida-Virumaa aasta tegija 2023 nominendid

Põhjarannik
Copy
Ida-Virumaa aasta tegija 2023 nominendid on Eneli Jefimova, Hardi Murula ja Kohtla-Järve gümnaasium.
Ida-Virumaa aasta tegija 2023 nominendid on Eneli Jefimova, Hardi Murula ja Kohtla-Järve gümnaasium. Foto: Matti Kämärä, Peeter Lilleväli / Põhjarannik

23. veebruari õhtul kuulutatakse Sillamäe kultuurikeskuses välja Ida-Virumaa aasta tegija 2023.

Esitatud kandidaatide seast valis žürii aasta tegija nominentideks välja (tähestikulises järjekorras) Eneli Jefimova, Hardi Murula ja Kohtla-Järve gümnaasiumi.

Sillamäelt pärit ujuja Eneli Jefimova on silmapaistvate saavutustega toonud tuntust ka Ida-Virumaale. Tema mullune säravaim tulemus oli täiskasvanute lühiraja Euroopa meistrivõistlustel võidetud kuldmedal 50 meetri rinnuliujumises.

Hardi Murula on aastaid teinud laiemale avalikkusele vähenähtavat, kuid maakonna arengu seisukohast väga tähtsat tööd suure hulga arendusprojektide eestvedamisel. Ta oli üks võtmeisikuid, kes seisis Ida-Virumaa huvide eest õiglase ülemineku fondi tingimuste koostamisel. Murula tõi patiseisust välja ka Aidu veespordikeskuse rajamise. Eelmise aasta lõpus valmisid seal peahoone ja finišitorn.

Kohtla-Järve gümnaasium tegi eelmisel aastal suure sammu edasi riigieksamite tulemuste poolest, tõustes maakonna kõige edukamaks kooliks. Lisaks õppetööle rikastas gümnaasium 2023. aastal tugevasti ka Ida-Virumaa kultuurielu. Kooli eestvedamisel korraldatud Ida-Virumaa kooride laulupäev "Laulutungal", kontsertetendus "Kiip!? ", omaloominguliste laulude konkruss "Väike laul suurele lavale" ja mitmed muud ettevõtmised pälvisid tähelepanu kogu Eestis.

Aasta tegija auhinnaga tunnustatakse inimest, asutust või ettevõtet, kelle tegevus on paistnud silma Ida-Virumaa arendamisel, kujundanud maakonnale positiivset mainet ja toonud tuntust.

Ida-Virumaa aasta tegija 2022 tiitli sai Ida-Virumaa kultuuriruumi elavdamise eest Vaba Lava Narva meeskond

Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud Viktor Andrejev, Piia Tamm, Viru Keemia Grupp, Erika Kõllo, Priit Kama, MTÜ Purtse Jõe Arenduskeskus, Andrei Katkov, Vladimir Všivtsev, Vladimir Võssotski, festivali "Mägede hääl" korraldusmeeskond, Kiviõli seikluskeskuse rajajad Madis Olt ja Janek Maar ning Mare Roosileht, Ailar Holzmann ja Ida-Viru turismiklaster.

Aasta tegija saab skulptor Aivar Simsoni valmistatud kuju ja tänukirja.

Konkurssi "Ida-Virumaa aasta tegija" viivad juba 16. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles