Kohtla-Järve linnavalitsus nõustus uue koolimaja ehituseks loovutama slaavi põhikooli kinnistu riigile

Erik Gamzejev
Copy
Slaavi põhikooli praegusesse asupaika Pärna tänaval soovib haridusministeerium ehitada uue koolimaja riigile kuuluvale Järve koolile, mis praegu tegutseb Katse tänaval.
Slaavi põhikooli praegusesse asupaika Pärna tänaval soovib haridusministeerium ehitada uue koolimaja riigile kuuluvale Järve koolile, mis praegu tegutseb Katse tänaval. Foto: Erik Gamzejev / Põhjarannik

Pika kaalumise järel otsustas Kohtla-Järve linnavalitsus tulla vastu haridus- ja teadusministeeriumi soovile loovutada kinnistu, kus praegu tegutseb slaavi põhikool, riigile, kes ehitab sinna Järve koolile uue maja. 

"Uue koolihoone ehitamise ajaks on Kohtla-Järve linnal pakkuda Kohtla-Järve slaavi põhikoolile alates 2026/2027. õppeaastast asenduspinnaks endise Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumi hoone aadressil Järveküla tee 39, Kohtla-Järve linn. Selle otsusega linnavalitsus avaldab oma valmisolekut ja tahet uue koolihoone koos spordiruumidega ning spordiväljakutega ehitamiseks," teatas linnapea asendaja abilinnapea Evelyn Danilov ministeeriumile saadetud kirjas. 

Linnavalitsuse koostatud eelnõu peab veel aga vastu võtma linnavolikogu, kus on seni olnud tugevad erimeelsused seosed uue koolimaja ehitamisega riigigümnaasiumi naabruses asuva slaavi põhikooli kinnistule Pärna tänaval. Vastuseisu on sellele ilmutanud ka slaavi põhikooli töötajad. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles