Saada vihje

Narva-Jõesuu linn maksustaks turistid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Linnavalitsus tahab renoveerida ajaloolise kuursaali kui Narva-Jõesuu sümboli.
Linnavalitsus tahab renoveerida ajaloolise kuursaali kui Narva-Jõesuu sümboli. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Narva-Jõesuu linn soovib rannaala arendamiseks kehtestada turismimaksu, ent praegused seadused seda ei võimalda.

Arengukava kuni aastani 2025 näeb Narva-Jõesuud kui kuurorti käsitlevas jaotises ette, et arendada tuleks muu hulgas linna rannaala. Plaanide seas on uue üldplaneeringu koostamine, suvelava ehitus, avaliku käimla rajamine, muuli ehitamine, jõeäärse ala väljaarendamine ning puhkeala arendamise jätkamine.

Et rannaala arendamist ja korrastamist rahastada, sooviks linn muu hulgas kehtestada turismimaksu, näiteks 2 eurot inimese ööbimiselt. Samas märgib linnavalitsus arengukavas, et see eeldab seaduse muutmist, nagu ka teine maksuettepanek ehk maksimaalse maamaksu määra kehtestamine mitteresidentidele.

Kuna praegune seadusandlus ei võimalda kohalikel omavalitsustel uusi kohalikke makse, sealhulgas turismimakse kehtestada, pöördus Narva-Jõesuu rahandusministeeriumi poole. "Palun andke teada, mis seisus on praegu turismimaksu teema valitsuse tasandil, kas kohalike maksude seadust on plaanis muuta," seisab pöördumises.

Lisaks rannaala arendamisele näeb Narva-Jõesuu arengukava ette teisigi samme linna kui kuurordi edendamiseks. Muu hulgas plaanib linn luua erainvesteeringuna turismimagneti. "Näiteks rajada Baltimaade suurim veepark," pakub kava välja.

Selleks tuleks linna hinnangul leida erasektorist tuumikinvestor, Narva-Jõesuu linnavalitsus saaks teha planeeringu ning leida maa ja tellida ka lastele ujulatunde.

Samuti võiks kuurortlinna arenguks paigaldada avaliku ruumi turvamiseks videokaamerad ning osaleda Ida-Virumaa turismiklastri töös. Arendada võiks ka terviseradasid ja kergliiklusteid.

Ühtlasi näeb Narva-Jõesuu arengukava ette plaani rajada väikesadamaid ja slippe. Muu hulgas võiks rekonstrueerida linna sadama, rajada kalasadama ja kalameeste küla ning ehitada ka kalatoodete müügiks mõeldud kalakeskuse. Lisaks tuleks linnavalitsuse hinnangul tagada lustilaevaühendus marsruudil Narva − Narva-Jõesuu − Toila.

Ühtlasi soovib linnavalitsus arengukavas renoveerida ajaloolise kuursaali kui Narva-Jõesuu sümboli. Ka selleks on võimalik partnerlus ettevõtjatega, kusjuures asjakohase leppe tahab linn sõlmida hiljemalt 2020. aastal. Võimalik oleks luua näiteks glamuurne restoran, tantsusaal, turismiinfokeskus, Narva-Jõesuu muuseum ja majutusasutus. 

Tagasi üles