E, 27.03.2023

Jõhvi volikogu esimehe sooloistungi seaduslikkus kahtluse all

Erik Kalda
Jõhvi volikogu esimehe sooloistungi seaduslikkus kahtluse all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eduard East oli 5. märtsil ainus volikogu liige, kes istungil osales. Nüüd leiab rahandusministeerium, et ta ei saanud ainuisikuliselt seal küsimusi otsustada.
Eduard East oli 5. märtsil ainus volikogu liige, kes istungil osales. Nüüd leiab rahandusministeerium, et ta ei saanud ainuisikuliselt seal küsimusi otsustada. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Märtsi alguses Jõhvi volikogu esimehe Eduard Easti iseendaga läbi viidud volikogu istungi seaduslikkus on omavalitsusi kureeriva rahandusministeeriumi osakonna poolt kahtluse alla seatud.

5. märtsil kell 8 hommikul pidi algama Jõhvi volikogu istung, mille päevakorras oli umbusalduse avaldamine volikogu esimehele Eduard Eastile ning vallavanem Martin Repinskile. Umbusaldused sisse andnud opositsioon ei ilmunud kohale, protestimaks sel moel Easti otsuse vastu korraldada istung nii ebamugaval ajal, mil paljud volikogu liikmed peavad tööl olema. Kohale ei ilmunud ka koalitsioon, mille kohta oli põhjendus, et nad ei toeta umbusaldusavaldusi. Sellele vaatamata viis East volikogu istungi läbi, pani umbusaldusavaldused hääletusele ning hääletas ainuisikuliselt neile vastu. 

Rahandusministeerium: otsused ei kehti 

Märksõnad
Tagasi üles