Laupäevast jätavad bussid Kalevi tänava vahele

Kohtla-Järve Kalevi tänava aukude lappimine 2010. aastal.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kalevi tänava remont muudab Kohtla-Järvel oktoobrikuuni oluliselt bussiliiklust: nii linna- kui maakonnaliinid hakkavad Jõhvi sõitma kas otse või suurema ringiga.  

"Kohtla-Nõmme − Iidla buss number 43 sõidab laupäevast alates otse mööda Järveküla teed, ilmselt tuleb sõiduplaani lisada Vironia peatus. Kiviõli ja Jõhvi vahel sõitvad bussid 100, 102, 104 ja 117 keeravad Kiviõli poolt tulles Olevi tänavasse, sealt Torujõe tänavasse ja siis Järveküla teele, tagasisuunal vastupidi," selgitas Ida-Viru ühistranspordikeskuse juht Heiki Luts. 

Busside sõidugraafikud ei muutu; Kiviõli bussidel on selle väikese ringi jaoks graafikus piisav ajavaru, Kohtla-Nõmme buss hakkab tõenäoliselt algpeatusest mõne minuti võrra hiljem väljuma, et edasi graafikus püsida. 

Luts ütles, et sai tänava sulgemisest teada alles kolmapäeval, ent õnneks pole selle tänavaga seotud liinidel vaja suuri ümberkorraldusi teha. Küll aga on murekoht sõitjate teavitamine. 

Kohtla-Järve linnavalitsuse transpordi peaspetsialisti Andrei Poludetkini sõnul sai tema tänava sulgemisest teada esmaspäeval ja teavitas kohe ka vedajaid. 

"Bussipeatustes on sõidugraafikud üleval," kinnitas ta. 

Kohtla-Järve linnaliine puudutab tänava remont rohkemgi kui maakonnaliine: praegu Kalevi - Olevi -Torujõe tänava ringi tegevad bussid hakkavad sõitma otse mööda Järveküla teed. 

"Kaks kommertsliini jäävad alles," ütles Poludetkin, et Põhja rajooni elanikke päriselt ühistranspordist ära ei lõigata. "Liin number 3 sõidab Jõhvist tulles Torujõe tänavani, sealt edasi Olevi tänavat mööda kuni Maxima kaupluseni, kus ongi selle lõpp-peatus. Liin number 24 keerab Jõhvist tulles Koidula tänavast alla ja sealt edasi Olevi ja Torujõe tänavat mööda Järveküla teele."

Kalevi tänava remont kestab Poludetkini sõnul oktoobrikuuni. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles