Skip to footer
Saada vihje

VIDEO ja PILDIGALERIID Kohtla-Järve suur rahvapidu tuletas meelde, et keemia viib elu edasi

Koos orkestriga Popsid esitasid haarava kava igihaljastest viisidest Gerli Padar, Koit Toome, Artjom Savitski ja Tanja Mihhailova.

"Sellist teist pidu Eestis ei tehta, niisama inimestele, et tulge ja võtke!" ütles laupäeval Kohtla-Järve keemikute päevale võimsa punkti pannud Eesti legendaarse rokkbändi Terminaator laulja ja hing Jaagup Kreem enne viimaste lisalugude tegemist, kui mitu tuhat kuulajat oli poolteist tundi kaasa elanud sellele sõna otseses mõttes tulisele kontserdile, kus sähvisid leegid ja tõusid tossusambad.

Enne Terminaatorit käisid Kohtla-Järve kultuurikeskuse ette püstitatud aasta suurima rahvapeo laval Kohtla-Järve gümnaasiumi noorteorkester koos solistidega ning ka Tanja Mihhailova, Gerli Padar, Artjom Savitski ja Koit Toome, kes üllatasid seekord, esitades igihaljaid hitte alates lauludest "Mis värvi on armastus" ja "Miljon roosi" kuni Frank Sinatra ja ABBA lugude popurriini orkestri Popsid saatel.

Nagu keemikute päeval tavaks, olid kavas ka köievedu, jalgpalliturniir ja korvpalliturniir ning mitmed osavusmängud.

Keemikute päeva lahutamatuks osaks on ka spordivõistlused ja erinevad osavusmängud.

Asmann: "Me suhtume keemiasse kirglikult"

Rahvapeo korraldanud linna suurima ettevõtte Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann edastas erilised tervitused peol olnud kohalike koolide õpetajatele ja õpilastele. "Mu sõber ütles kord, et kui lapsele ei meeldi keemia, siis see on 100% õpetaja viga. Ei ole võimalik, et see ei meeldi, sest keemia on nii huvitav. Õppige keemiat, armastage seda, viige Eestis elu edasi. Meie VKGs suhtume keemiasse väga kirglikult," ütles ta.

Asmann tõi näiteks, et iga kuu liigub väikeselt Kohtla-Järvelt kümneid tuhandeid tonne laevakütust Singapuri. "Singapur väga armastab meie kütust. VKG jätkab keemiatööstuse arendamist," sõnas ta.

Üks tänavustest aukeemiku tiitli laureaatidest Artjom Sudakov.

Tavapäraselt tunnustab Viru Keemia Grupp keemikute päeva peol ka oma tublimaid töötajaid. Üks nendest, kes sel aastal aukeemiku tiitli vastu võtsid, oli Petroteri 1. ja 2. õlitehase keemiaprotsesside operaator Artjom Sudakov.

Töö VKGs annab kindlustunde

Jõhvis pärit noor mees rääkis, et saatis kuus aastat tagasi VKGsse oma CV, sest tahtis oma elus proovida midagi uut. Kuigi põlevkivist on tehtud õli juba üle saja aasta, saab seda protsessi tema sõnul ikka veel täiustada. "Paljud asjad muutuvad, mõned ideed, mis joonestati valmis mitukümmend aastat tagasi, on nüüd võimalik ellu viia. See pole rutiinne tüütu töö. Iga päev on uued ülesanded, tuleb peaga mõelda," rääkis ta, märkides, et on kuue aasta jooksul väga palju õppinud ja nüüd õpetab ta juba ka teisi ning aukeemiku tiitlit on igal juhul meeldiv saada.

Sudakovi sõnul meelitas teda VKGsse ka hea palk ning stabiilne töö. "Siin ei pea pead vaevama, kuidas homme peret ära toita, see töö annab sotsiaalse kindlustunde. Lisaks saad kohapeal õppida ja areneda," ütles ta.

Kuigi viimaste aastate poliitika ei prognoosi põlevkivitööstusele väga pikka tulevikku, ei lase Sudakov end sellest heidutada. Kas, kui palju ja kui kaua põlevkivi veel kasutatakse, ei tea täpselt praegu keegi. Kuid isegi juhul, kui põlevkivi kasutamine peaks kunagi lõppema, ei kao õli ja teiste keemiatoodete tootmine kuhugi. "Tooraine võib muutuda, lisaks põlevkivile või selle asemel hakatakse kasutama ka näiteks plastjäätmeid. Aga inimesed, kes tunnevad pürolüüsi tehnoloogiat, on ikka vajalikud ja hinnatud. Selles töös ei ole piire," usub ta.

Tänavusele keemikute perepäevale panid vägeva punkti Jaagup Kreem ja Terminaator.
Kommentaarid
Tagasi üles