Kiviõli kool hakkab streikima

Kui eelmisel neljapäeval käis koolirahvas piketil näitamas oma toetust Heidi Uustalule, siis teisipäeval korraldavad õpetajad juba hoiatusstreigi.

FOTO: Matti Kämärä

Kuna eilne kohtumine vallavalitsuse esindajatega ei andnud koolile loodetud tulemust, andis kool teada, et teisipäeval toimub tunniajane hoiatusstreik.  

Eile kohtusid Kiviõli 1. keskkooli ja Lüganuse vallavalitsuse esindajad, lootuses leida kompromiss. Kuna vald ei nõustunud kooli ettepanekuga ennistada Kiviõli 1. keskkooli direktor Heidi Uustalu tööle, otsustas kool välja kuulutada tunniajase hoiatusstreigi. 

Streik toimub teisipäeval, 17. detsembril ajavahemikul 11.45-12.45. 

Kooli esindaja Mariliis Randmer ütles, et kuna see on nende kooli jaoks esimene streik, siis ei oska nad veel öelda, kuidas kõik kujuneb ning mida nad selle raames ette võtavad, aga kindel on see, et lapsed on sellel ajal hoitud ja kaitstud ning lastevanematel pole muretsemiseks põhjust. 

Töötajatel, nende ühingutel või liitudel on õigus korraldada hoiatusstreike kestusega mitte üle ühe tunni. Kavandatavast hoiatus- või toetusstreigist on töötajate esindaja, ühing või liit kohustatud teatama tööandjale, tööandjate ühingule või liidule ja kohalikule omavalitsusele kirjalikult vähemalt kolm päeva ette.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles