R, 31.03.2023

Enefit Green alustab Purtse tuulepargi ehitust

Põhjarannik
Enefit Green alustab Purtse tuulepargi ehitust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Purtse tuulepargi viis tuulikut kerkivad kümme aastat tagasi valminud Aseriaru tuulepargi lähedusse.
Purtse tuulepargi viis tuulikut kerkivad kümme aastat tagasi valminud Aseriaru tuulepargi lähedusse. Foto: Matti Kamara (Pohjarannik)

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Green hakkab Ida-Virumaale Purtsesse ehitama tuuleparki, mille rajamist valmistas eelmine arendaja ette 15 aastat. 

Viie tuulikuga Purtse park alustab tööd järgmisel aastal ja hakkab tootma ca 46 gigavatt-tundi elektrit aastas. See võrdub kogu Lüganuse valla aastase elektritarbimisega. Pargi võimsus on 21 megavatti.

Tuulepargi rajamiseks kulub 28 miljonit eurot. 

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul on Eestisse uue tuulepargi rajamine hea uudis kogu taastuvenergia valdkonnale. „Purtse park on üle aastate esimene suurem ehitusse jõudev tuulepark ning sealt jõuab roheline elekter Eesti kodudesse juba järgmisel aastal. See näitab, et keskkonnasõbraliku ja odavama hinnaga energia tootmist on võimalik turule lisada väga lühikese ajaga, kui planeeringute faas on läbitud," ütles Kärmas.

Enefit Green ostis eelmise aasta alguses Purtse tuulepargi arendusprojekti firmalt Raunistal, kes oli tuulepargi rajamist valmistanud ette 15 aastat. 

Raunistali senine omanik Raivo Pihlak sõnas tookord, et tema ettevõttel oli huvi tuulepargi arendus müüa ning tal on hea meel, et just Enefit Greeniga tehingus kokkuleppele jõuti. "On tore näha, et minu pikaaegne töö vormub nüüd reaalselt tuulepargiks," lausus Pihlak.

Raunistal on kavandanud Purtsesse kokku 13 tuuliku püstitamist, kuid kaheksa ülejäänud tuuliku jaoks on vaja Pihlaku sõnul lahendada maaküsimus.

Lisasks Purtse tuulepargi rajamisele tegi Enefit Green neljapäeval otsuse ehitada Poola Debnikusse 6 megavatise võimsusega päikesepark, mis läheb maksma neli miljonit eurot. 

Märksõnad
Tagasi üles