L, 4.02.2023

Alutaguse volikogu uueks esimeheks sai Marek Kullamägi

Erik Kalda
, ajakirjanik
Alutaguse volikogu uueks esimeheks sai Marek Kullamägi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Matti Kämärä

Alutaguse vallavolikogu valis uueks esimeheks Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhi Marek Kullamägi, kes asub ametisse 1. septembril.

"Viis aastat tagasi omavalitsuste haldusreformi käigus moodustatud Alutaguse vald on kasvuraskused ületanud ja volikogus tunnetan üksmeelt piirkonna käekäigu eest hea seista," lausub Marek Kullamägi.

Tema sõnul on Alutaguse kõige ürgsema metsaga piirkond Eestis ja kindlasti tuleb üheskoos pingutada selle säilimise eest. "Viimastel aastatel on tehtud märkimisväärseid investeeringuid Peipsi järve põhjakaldale, millest on kujunemas nõutud turismipiirkond. Leian, et Alutaguse vallal on palju potentsiaali, mida tuleks veelgi paremini ära kasutada," sõnas ta.

Kullamägi sõnul tuleb volikogul kiiremas korras tegeleda kolme peamise küsimusega, milleks on koolivõrgu korrastamine, kõrgete energiahindade kompenseerimine ja Euroopa Liidu õiglase ülemineku fondi raha sobiv kasutamine.

"Alutaguse lastel peab olema võimalus saada kodu lähedal tänapäevastele nõuetele vastavat haridust," sõnas Kullamägi. "Ülikõrge inflatsioon ja järjest kasvavad kodukulud mõjutavad kõikide Eestimaa perede toimetulekut. Vabariigi valitsus kavandab toetusi ainult eratarbijatele, volikogus peame hea seisma, et ka ettevõtted saaksid praeguses olukorras hakkama." Ta lisas, et kaalukausil on töökohad ja Alutaguse valla tulevik.

"Samuti peame võimalikult hästi valmistuma õiglase ülemineku fondi toetuste kasutamiseks ning leidma sobivad projektid, mis aitavad edendada just kohalikku elu."

Senine Alutaguse volikogu esimees Veljo Kingsep astus ametist tagasi viidates tervislikele põhjustele.

Märksõnad
Tagasi üles