Saada vihje

Aasta tööandjaks valiti Narva mootoritootja

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Narvas toodetud elektrimootoreid kasutatakse kraanade valmistamisel.
Narvas toodetud elektrimootoreid kasutatakse kraanade valmistamisel. Foto: Erakogu

Töötukassa Ida-Virumaa osakond nimetas läinud aasta parimaks tööandjaks üle saja töötajaga OÜ Waldchnepi, kes tegeleb Narvas elektrimootorite ja generaatorite tootmisega ning on aktiivne töötute värbaja.

"OÜ Waldchnep on märgilise tähendusega tööandja Narvas, sest võtab vaevaks tegeleda ka selliste inimestega, kes on pikka aega tööturult eemal olnud ning kelle motivatsioon, aga ka oskused tööd teha on soiku jäänud. Ta panustab sellesse, et voolida pikaajalistest töötutest taas tööinimesed," kiitis töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

OÜ Waldchnep ja töötukassa koostöö sai alguse 2010. aastal. Eelkõige seisneb see aktiivses töövahenduses, kuid ettevõte on töötukassale partner ka proovitöö, tööpraktika ja palgatoetuse teenuste osutamisel, mis on vajalikud just pikaajalistele töötutele rakenduse leidmisel.

Teelahk rõõmustas, et esimestest arglikest kontaktidest on aastatega kujunenud hea koostöö, kus mõlemad pooled annavad oma panuse kohaliku tööturu arendamisse. "Sageli arvatakse, et Ida-Virumaal on tööandjad, kes maksavad miinimumpalka ja pakuvad viletsaid töötingimusi. Aga kui minna ettevõtetesse kohale, siis selgub, et see pole kaugeltki nii."

Jõukohane töö

OÜ Waldchnep on pidevalt arenev tootmisettevõte, kes toodab elektrimootoreid, mida kasutatakse kraanade valmistamisel. Soome tehasest jõuab valmistoodang kogu maailma. Ettevõtte juhatuse liige Aare Pihelgas ütles, et Narvas on tegutsetud kaheksa aastat ja esialgu jäi talle töötajaid värvates arusaamatuks, kus on piirilinnas need töötute hordid, kellest räägitakse.

Selgus, et töötukassa konsultandid olid küll ettevõtte vabu töökohti välja pakkunud, ent sealset tööd peljati liiga kontimurdvaks. "Arvati, et meil on pime, must ja kole ning füüsiliselt väga raske töö. Ma ei tahtnud sellega kuidagi nõustuda ja kutsusin konsultandid külla," selgitas Pihelgas.

Jää hakkaski liikuma siis, kui töötukassa Narva büroo 25 töötajat sõitsid kohapeale ja veendusid oma silmaga, et töötingimustele pole midagi ette heita. Veelgi enam: 85 protsenti ettevõtte töötajatest on naised, kellele on mootorite mähkimine täiesti jõukohane.

Töötajad õpetatakse välja kohapeal ja selleks kulub umbes pool aastat. "Meil on tükitöö ja esimesel poolaastal ei teeni töötajad välja isegi miinimumpalka − peame raha peale maksma. Kui tekivad kogemused, on võimalik teenida 2-3 miinimumpalka. Jumal tänatud, et Narvas on veel inimesi, kes on vabad ja nõus tööd tegema," rääkis Pihelgas.

Mitu head partnerit

Lisaks aasta tööandjale valis töötukassa Ida-Virumaa osakond ka eelmise aasta paremad koostööpartnerid kohalike omavalitsuste ja koolitusfirmade seast, kelleks said Avinurme vallavalitsus ja MTÜ Virumaa Koolituskeskus.

Avinurme vallavõimude puhul tunnustati nende soovi toetada ettevõtlust. Töötukassa korraldas koos vallavalitsusega pikaajalistele töötutele tööharjutuse, millele järgnes kohapeal ka ettevõtluskoolitus.

"Selle edukaks läbiviimiseks andsid oma panuse kõik vallavalitsuse töötajad ja meile võimaldati Avinurme elulaadikeskuse imeilusad ruumid. Kõik see näitab valla hoolivat suhtumist oma elanikesse ja siirast huvi oma inimeste edasise käekäigu vastu," kommenteeris Anneki Teelahk.

MTÜ Virumaa Koolituskeskus pakub aga tööklubi, tööharjutuse ja individuaalse töölerakendamise teenust, mille tulemusena on tööle aidatud palju inimesi. "Virumaa koolituskeskus on avatud uutele ideedele ja erisuguste teenuste osutamisele ning koostööle ühiste eesmärkide saavutamiseks," märkis Teelahk.

Märksõnad

Tagasi üles