T, 21.03.2023

Narva jõkke asustati 200 tuura

Põhjarannik
Narva jõkke asustati 200 tuura
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuurade laskmisel Narva jõkke osales ka president Kersti Kaljulaid. MATTI KÄMÄRÄ
Tuurade laskmisel Narva jõkke osales ka president Kersti Kaljulaid. MATTI KÄMÄRÄ Foto: Põhjarannik

Neljapäeval asustas Eesti Loodushoiu Keskus koos Keskkonnaministeeriumiga Narva jõkke 200 noort tuura, et taastada seal vahepeal täielikult hävinenud tuurapopulatsioon.

"Narva jõgi oli kunagi üks tuntumaid tuurajõgesid, kuid vahepeal on Atlandi tuur seal täielikult hävinud. Mis inimtegevuse järel laastatud, tuleb meil endil ka taastada," selgitas Eesti Loodushoiu Keskuse kalateadlane Meelis Tambets.

Esimesed kalad jõkke lasknud president Kersti Kaljulaid: „Meie tegevusest jäävad jäljed ja nagu täna nägime, võivad need olla ka väga positiivsed. Tuurad on nüüd vees, aga peame edasi mõtlema ja tegutsema ka selles suunas, et siin Narva jõe koskedel ja kärestikel voolaks taas pidevalt vesi, mis pakub ka kaladele uuesti sobivaid kudemispaiku.“

Tuur on Läänemerest kadunud ennekõike jõgede paisutamise, reostamise ja ülepüügi tõttu. Läänemere piirkonna maad on võtnud nõuks oma tuurapopulatsioon taastada. Rahvusvaheline Läänemere tuura taastamise kava näeb ette tuurade asustamist selle liigi poolt varem elupaikadena kasutusel olnud jõgedesse, sealhulgas Narva jõkke.

Neljapäeval asustatud tuurade mari pärineb kalalt, kes on 2,5 meetrit pikk ja 120 kg raske. Ka Narva jõkke asustatud kalad kasvavad kunagi sama suureks.

Pikemalt saab neljapäeval Narva jõe ääres toimunust lugeda laupäevasest Põhjarannikust.

Märksõnad
Tagasi üles