Saada vihje

Uue jaama teise energiaploki saatus on lahtine

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Uue Auvere elektrijaama esimese energiaploki ehituse algus 2012. aastal.
Uue Auvere elektrijaama esimese energiaploki ehituse algus 2012. aastal. Foto: Ilja Smirnov

Eesti Energia ei ole loobunud Auvere elektrijaama teise energiaploki ehitamisest Vaivara vallas nagu väidab eilne Eesti Ekspress.

Eesti Ekspressi uudis jõudis ka ERRi uudisteportaali. Muu hulgas kirjutati, et Eesti Energia peab nüüd uue jaama teise ploki ehitust mõttetuks, samal ajal kui esimese ploki ehitus käib täie hooga. "Viimaste arvutuste kohaselt ei suudaks uus jaam konkurentsivõimelise hinnaga elektrit toota. Seetõttu peaks riik kui Eesti Energia omanik hakkama jaamale peale maksma. Uue jaama ebamajanduslikkus johtub ennekõike Euroopa Liidu keskkonnanõuetest, mille täitmine muudab põlevkivi põletamise väga kalliks," kirjutas Eesti Ekspress.

Eesti Energia väitel ei ole siiski mingit otsust vastu võetud.

"Lõplikku otsust teise energiaploki ehitamise või sellest loobumise kohta hetkel ei ole. Tänaseks ei ole midagi muutunud - otsus ehitada esimene plokk võeti vastu ja elektrijaama ehitus käib. Teist plokki puudutav otsus võetakse vastu hiljem," ütles Auvere, Balti ja Eesti elektrijaama omanikfirma ASi Eesti Energia Narva Elektrijaamad juhatuse liige Tõnu Aas.

Aasa andmeil pole ka valitsus teise ploki saatust otsustanud.

Põlevkivil töötava Auvere elektrijaama ehitus algas 2012. aasta kevadel. Esimene plokk peaks 2014. aasta augustis alustama elektri tootmist ja 2015. aastal antakse jaam üle tellijale.

Esimese ploki võimsus on 300 megavatti. Võrdluseks: kahe töötava Narva elektrijaama koguvõimsus on 2380 megavatti.

Eesti Energia kulutab ehitusele 640 miljonit eurot. Ehituse peatöövõtja on Prantsuse kontsern Alstom, kellega sõlmiti leping 2011. aasta jaanuaris. Tõnu Aas märkis, et lepingus on ette nähtud teise ploki ehitamise võimalus, mitte kohustus.

Tagasi üles