Reede hilisõhtul teevad hävitajad Virumaa kohal madallende

Hävitaja maandumisel.

FOTO: Kaitseväe peastaap

Õppusel Kevadtorm osalevad Poola ründelennukid Su-22 teevad reede hilisõhtul madallende Lääne- ja Ida-Virumaa kohal, teatas kaitseväe peastaap. 

Peastaabi teatel on need lennud vajalikud ettevalmistuseks järgmisel nädalal algavaks õppelahingute etapiks.

Lennud toimuvad reede õhtul ajavahemikul 21:00 kuni 22:30 ning toovad kaasa tavapärasest suurema mürataseme. "Kaitsevägi palub kõigil piirkonna elanikel sulgeda oma koduloomad siseruumidesse ning hoiatada ja selgitada lapsi ning eakaid toimuvast," on kirjas teates.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Tagasi üles
Back