Narva kaalub kultuuripealinna projektile lisaraha eraldamist

Narva linnavolikogu liikmed peavad täna, 30. mail otsustama, kas eraldada 65 352 lisaeurot Euroopa kultuuripealinna lõpptaotluse koostamiseks, sellega kaasnevate ürituste korraldamiseks ja kutsutud spetsialistidele palga maksmiseks.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Täpselt kaks kuud enne Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna lõpptaotluse esitamise tähtaega arutab Narva linn taotluse koostamise ja sellega kaasneva reklaamikampaania eelarve suurendamist ligi kaks korda. Volikogu peab otsustama, kui otstarbekas sääraste kulutuste tegemine on.

Tellijale

Kui algul oli Narva linna 2019. aasta eelarves kultuuripealinna lõpptaotluse koostamiseks ette nähtud 75 000 eurot, siis täna, 30. mail on volikogus päevakorras sellele veel 65 352 euro lisamine − kokku seega 140 352 eurot.

Tuletame meelde, et kultuuripealinna tiitli pretendendid − Eestist Tartu ja Narva − peavad oma lõpptaotlused ühes mahuka info ja põhjalike ürituste kavadega Euroopa konkursikomisjonile esitama tänavu 1. augustiks. Võitja selgub 2019. aasta sügiseks. Üldse pälvib 2024. aastal kultuuripealinna tiitli korraga kolm Euroopa linna, teiste seas ka üks Eesti linn.

Tagasi üles