Kohtla-Järve müüb kortereid 50 euroga

Vahtra tänav 10-18 asuv kahetoaline korter pole kuigi halvas seisus, ent kuna ta on pikalt tühjalt seisnud, müüakse seda alghinnaga 50 eurot.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kohtla-Järvel saab korteri osta 50 euroga − just niisuguse alghinnaga plaanib linnavalitsus eeloleval oksjonil panna müüki 5 elamispinda. Kokku läheb haamri alla 39 linnale kuuluvat korterit. 

14. juunil aset leidval avalikul enampakkumisel on osalustasu − 31,95 eurot − vaid veidi väiksem kui mõnede korterite alghind. Kõige odavamatest, 50eurose alghinnaga korteritest neli asub Sompa ning üks Järve linnaosas. 

39st müüki pandavast korterist 22 on asustatud, ülejäänutel on üürnikud, kellel on eelisostuõigus. Korterite alghind jääb sõltuvalt asukohast 50 ja 3000 euro vahele. Üks on kolme-, ülejäänud kahetoalised.  

Linnapea abi Ülle Lepasaare sõnul satuvad korterid kõige sagedamini linna omandusse pärast nende omanike surma, kui pärijad pole pärandist huvitatud. Mõnikord aga loobuvad üürnikud lepingust ning ka sellisel juhul pannakse korter oksjonile. 

"Aastas koguneb umbes 20-25 sellist korterit. Kui pikka aega ei õnnestu korterit müüa, on meil õigus alghinda vähendada. Ja see toimib: kaks-kolm sellist korterit läheb oksjonil tavaliselt ära," selgitas Lepasaar. 

Nimekirjas on kortereid, mida on oksjonil üritatud müüa juba 6-7 korda, kuid huvilisi neile leida ei õnnestu, sest need korterid on lagastatud ning Lepasaar nimetab neid "lihtsalt prügilateks". Ta toob näiteks Sompa linnaosa Aruserva tänava korteri, kust tuleks ära viia 2-3 autokoormatäit prügi, kuid möönab, et päris tasuta linn sellegipoolest selliseid pindu ära anda ei kavatse. 

Küsimusele, missugused on linna võimalused eeloleva oksjoni õnnestumiseks, vastas Lepasaar, et need on alati olemas ning sel aastal otsustas linn selliseid enampakkumisi korraldada igas kvartalis. "Sellepärast, et on olemas üürnikud, kes on ostust huvitatud ja kellel on ka ostueesõigus. Meie oleme huvitatud sellest, et nendel korteritel oleks omanikud," sõnas Lepasaar. Ta lisas, et näiteks ühele Mõisa teel asuvale korterile on tekkinud juba mitu huvilist ning seal on oodata ka konkurentsi.  

Tagasi üles