Politsei saatis Sillamäe Kalevi endise vutitähe riigist välja

2014. aastal Eesti meistriliigas hõbemedali võitnud Sillamäe Kalevis oli Jevgeni Kabajev üks põhitegijaid. Sel aastal piirdub tema karjäär Eesti meistriliigas ilmselt vaid kahe mänguga.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Politsei- ja piirivalveamet tühistas kihutamise eest endise Sillamäe Kalevi ründaja Jevgeni Kabajevi Eesti viisa ja määras talle ühe aasta pikkuse riiki sissesõidukeelu.

Sillamäe Kalevi eest mängides 2014. ja 2016. aastal Eesti meistriliiga parimaks väravakütiks tõusnud Venemaa kodakondsusega Kabejev naasis Eestisse tänavu suvel liitudes juuli keskel Tallinna FCI Levadiaga.

Sel esmaspäeval pidas motopolitseinik 31aastase Kabajevi poolt juhitava Volkswageni kinni Tallinna-Narva maantee 196. kilomeetril Narva lähedal olles mõõtnud tema kiiruseks 132 km/h.

"Sellisel kiirusel toimunud liiklusõnnetuse tagajärjed oleks olnud väga traagilised," sõnas Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin. "Kohtus ütles mees enda vabandamiseks, et ta kiirustas Venemaale oma pere juurde. Palusime tal mõelda selle peale, et ka teised liiklejad tahavad oma perede juurde jõuda ja seda elusate ja tervetena."

Narolini sõnul oli riigis viisa alusel viibivat meest eelnevalt kahel korral karistatud rahatrahvidega kiiruseületamise eest ning mõlemad trahvid olid tasumata.

"Kuna karistusena määratud trahvid ei ole tema käitumisele oodatud mõju avaldanud, taotlesin kohtus aresti ja oleme otsustanud, et tema riigis viibimine ei ole teiste Eesti elanike huvides," lisas politseinik.

Kohus määras Kabajevile karistuseks kaks päeva aresti. Lisaks tühistas Politsei- ja Piirivalveamet mehe Schengeni viisa ja tema suhtes kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikidesse üheks aastaks. Kolmapäeval saadeti mees riigist välja.

Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo kinnitas Soccernet.ee-le, et selle juhtumi peategelene oli tõepoolest nende klubi ründaja Jevgeni Kabajev. "Fakt on see, et hetkel ta meie meeskonnaga koos ei ole ja on välja saadetud. Loeme teda enda mängijaks, sest ta on lepinguga endiselt Levadiaga seotud, aga ei saa seda täita. Otsime võimalust loosse selgust tuua ja uurime, kuidas ta saaks oma karjääri Levadias jätkata. Praegu on vara oletusi teha," kommenteeris Petersoo.

Ta lisas, et Levadia on Kabajevi endaga ühenduses olnud ja tema teguviis mõistetakse klubi poolt täielikult hukka. Ründaja leping Levadiaga kehtib 2020. aasta lõpuni.

Kabajev jõudis Levadia eest platsil käia kahes kohtumises ja lüüa ühe värava Viljandi Tulevikule.

Sillamäe Kalevi eest pidas Kabajev 172 mängu lüües neis 97 väravat. Pärast Sillamäelt lahkumist liitus ta Tšehhi kõrgliiga klubiga Bohemians, kelle koosseisus sai ta kirja 37 mängu ja 9 väravat.

Tagasi üles
Back