Löögi alla sattunud politseijuht jätkas tööd Ida-Virumaal

Erik Kalda
, ajakirjanik
Copy
Elmar Vaher kinnitas eile Põhjarannikule, et siseministeerium on teadlik koondamisplaanidest PPAs ja see ei saanud tulla üllatusena ka ministrile.
Elmar Vaher kinnitas eile Põhjarannikule, et siseministeerium on teadlik koondamisplaanidest PPAs ja see ei saanud tulla üllatusena ka ministrile. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Reedel Ida-Virumaale töövisiidi teinud politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles neljapäeval ilmsiks tulnud pingeolukorda siseministriga Põhjarannikule kommenteerides, et nüüd tuleb ilmselt PPA-l valmis olla erisugusteks kontrollaktsioonideks.

"Nüüd on oodata erisuguseid auditeid ning järelevalveid politsei- ja piirivalveametis, et leida veel põhjusi. Jaak Madison ütles ju, et tal on andmeid, mis näitavad väga selgelt Elmar Vaheri ebausaldusväärsust. Saime teada, et see on Hannes Rummi kaasus. Ehk on midagi veel, kuid tundub, et ei ole. Siis on ju vaja tulla otsima. See on loogiline. Ootan suure huviga kõiki neid auditeid ja järelevalvemenetlusi. Ma ei karda neid," sõnas Vaher.

Skandaal PPA peadirektori ümber

Neljapäeva pärastlõunal tuli avalikuks, et siseministri kohuseid täitev Martin Helme üritas oma volitusi ületades samal päeval ametist vabastada politsei- ja piirivalveameti peadirektorit Elmar Vaherit, tehes talle ettepaneku vabatahtlikult lahkuda. Puhkusel olev siseminister Mart Helme teatas, et Vaheri volitused on peatatud ning alustatud on järelevalvemenetlust. Hiljem lükkas siseministeerium selle väite ümber. 

EKRE süüdistas esmalt Vaherit endise välisministeeriumi ametniku Hannes Rummi joobes juhtimise kinnimätsimises. Kui Vaher selgitas, et ta polnud sellest juhtumist teadlik, toodi Vaherist vabanemise põhjenduseks peadirektori väited, et juhindudes valitsuse suunistest, on ette valmistamisel kärpekava, mis näeb ette PPAs 150 töötaja koondamist. Mart Helme teatas seepeale, et Vaher valetab ja selliseid plaane pole. 

Reedel ütles Vaher Põhjarannikule, et selline kava on siiski olemas ja ka ministeeriumiga koostöös välja töötatud ning sellest on teadlik ka siseministeeriumi juhtkond.   

Tagasi üles