E, 6.02.2023

Uudis Aa küla valimisest ristsõnapealinnaks jõudis New York Times´i

Põhjarannik
Uudis Aa küla valimisest ristsõnapealinnaks jõudis New York Times´i
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sama Põhjaranniku pilt 12. septembril toimunud tseremooniast, kus Aa külale anti üle Eesti ristsõnapealinna tiitel, ilmus läinud pühapäeval ka New York Times`is.
Sama Põhjaranniku pilt 12. septembril toimunud tseremooniast, kus Aa külale anti üle Eesti ristsõnapealinna tiitel, ilmus läinud pühapäeval ka New York Times`is. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Aa küla valimine Eesti ristsõnapealinnaks pälvis maailma ühe mainekama ajalehe New York Times tähelepanu. 

New York Times avaldas pühapäeval 29. septembril loo "How the Tiny Village of Aa Became Estonia’s New ‘National Capital.’ Sort of." ("Kuidas pisike küla Aa sai "Eesti pealinnaks". Teatud sorti.")

Ristsõnakolumnisti Deb Amleni humoorikas lugu räägib, et Eesti ristsõnaajakiri "Nuti" palus tänavu suvel lugejate seas hääletada uue pealinna poolt ja mainib seejuures, et olge mureta - tegu polnud ristsõnalise riigipöördega. Küsitluses oli kümme lühikese nimega paika Eestis, mis esinevad sageli ristsõnades.  Selle idee autor oli "Nuti" toimetaja Kaarel Silmato.   

Põhja-Eestis asuv väike küla Aa sai Nuti peatoimetaja Tarmo Tuule teatel 162 häält, kokku osales küsitluses 517 lugejat. 

Uudises on ka New Yorki Timesi ristsõnatoimetaja Will Shortzi kommentaar, kes tõdeb, et igal maal on ristsõnades oma eripärad. "Erinevalt meist, esineb Eesti ristsõnades ka kahe-tähelisi vastuseid," märkis ta. 

New York Times õnnitleb Aa küla, kui Eesti uut "pealinna" ja loodab, et universum jookseb tormi "teie turismibüroodesse". 

Loo juures on ka esmaskordselt  Põhjarannikus ilmunud  fotograaf Matti Kämärä pilt pealinna tiitli üleandmise  tseremooniast Aa külas 12. septembril.   

 
Märksõnad
Tagasi üles