Jõhvi magnetanomaalia puurimine jätkub

Pausil olnud puurimine läheb edasi.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Lähipäevil jätkatakse Jõhvi rauamaardlas uuringupuurimist, mis kolm nädalat tagasi pudedasse liivakihti jõudmise tõttu peatati.

"Neljapäeval alustati ettevalmistustöid, et loodetavasti juba nädalavahetusel puurimist uuesti alustada," ütles Eesti geoloogiateenistuse maapõueressursside osakonna juhataja Tiit Kaasik.

Kaasiku sõnul alustatakse nüüd uuesti teise auguga, mõeldes samal ajal, kuidas esimesena alustatut päästa.

"Konkreetset lahendust selle jaoks praegu ei ole, aga mõtteid, kuidas auku päästa, on küll," täpsustas ta.

Teise augu puurimisega loodetakse lõpuni välja jõuda.

"Algus tuleb samasugune nagu esimesel, alustatakse ikka südamikpuurimisega, aga sügavamal on plaanis kasutada teistsugust tehnoloogiat."

"Puurime teise augu ära, saame altpoolt teadmisi juurde ja nende põhjal otsustame, kuidas esimese augu lõpetame," rääkis puurimistöid tegeva inseneribüroo Steiger  juht Erki Niitlaan.

Sellest, mil moel teist auku esimesega võrreldes teistmoodi puurima hakatakse, lubas Niitlaan rääkida nädala pärast: "Siis oskan öelda, kui sügavale oleme jõudnud ja kas see teistsugune meetod end õigustab või mitte."

Kolm nädalat tagasi, kui esimese augu puurimisega oli jõutud umbes 200 meetri sügavusele, kus oli tsementeerumata või nõrgalt tsementeerunud liiv, kiilus puur kinni. Töö peatati ja hakati otsima lahendust, kuidas jätkata.

Steiger puurib sel aastal geoloogiateenistuse tellimusel Ida-Virumaal maapõue uurimiseks kolm 700meetrist auku; kaks Jõhvi magnetanomaalia ja ühe Uljaste polümetalse anomaalia asukohas. 

Tagasi üles