K, 29.03.2023

Narva-Jõesuu volikogu tagandas Veikko Luhalaidi esimehe kohalt

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Narva-Jõesuu volikogu tagandas Veikko Luhalaidi esimehe kohalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veikko Luhalaid sai kolmapäeval Narva-Jõesuu vallavolikogu esimehe kohast priiks.
Veikko Luhalaid sai kolmapäeval Narva-Jõesuu vallavolikogu esimehe kohast priiks. Foto: Ilja Smirnov

Sel sügisel Eesti linnade ja valdade liidu tegevjuhi ametisse asunud keskerakondlane Veikko Luhalaid jäi kolmapäeva õhtul ilma Narva-Jõesuu linnavolikogu esimehe kohast. 

17st volikogu liikmest oli Luhalaidi umbusaldamise poolt 9. 

Narva-Jõesuus olid võimul Keskerakond ja valimisliit Ühine Kodu, mille liidriks on linnapea Maksim Iljin, kes riigikogu valimistel kandideeris sotside ridades.  

Umbusaldusavalduses, mille luges eelmise istungil ette volikogu aseesimees Inge Muškina, heideti Luhalaiule ette seda, et kolleegidelt selleks toetust saamata asus ta juhtima Eesti linnade ja valdade liitu ning kolis seetõttu Tallinna, kust juhib omavalitsust halvasti ega korralda normaalselt kodanike vastuvõttu.

Veikko Luhalaid ise kommenteeris toimuvat Põhjarannikule nõnda: "Inimesed ei õpi, nad ei taha koostööd teha."

Septembris kõneles Luhalaid ise valmidusest ametist tagasi astuda. Pärast talle umbusalduseavalduse esitamist leidis  ta, et tegu on partneritepoolse pettusega: et kui tema isiklikult valimisliidu Ühine Kodu fraktsiooni liikmetele ka ei sobi, siis nad isegi ei arutanud ühtegi teist Keskerakonna kandidaati volikogu esimehe kohale.

"Las nad siis jätkavad meieta," tõdes Luhalaid, märkides. et kahe fraktsiooni koalitsioon on Narva-Jõesuus laiali lagunenud.

Umbusaldusavalduse esitanud fraktsiooni Ühine Kodu kuulub praegu Narva-Jõesuu linnavolikogu 17 liikmest üheksa. 

47aastane Veikko Luhalaid on Ida-Virumaa üks kogenumaid omavalitsusjuhte, kes oli Narva-Jõesuuga ühinenud Vaivara valla eesotsas kas volikogu esimehe või vallavanemana 17 aastat. Ta oli 13 aastat Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esimees ja viimased poolteist aastat kuni tänavuse sügiseni selle tegevdirektor. Ta oli 2018. aasta kevadel ka üks riigihalduse ministri kandidaate pärast seda, kui alkoholi jääknähtudega autoroolist tagandatud Jaak Aab ameti maha pani.  

Märksõnad
Tagasi üles