Ahtmesse plaanitakse uut vaba aja keskust

Ahtme klubi: väljast kole, seest õdus.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Ahtme klubi on linnaelanike seas populaarne vaba aja veetmise koht, ent hoone seisukord ei kannata mingit kriitikat. Linnavõimud lubavad teha sel aastal detailplaneeringu uue vaba aja keskuse rajamiseks Kohtla-Järve Ahtme linnaossa.

Tellijale Tellijale

Kohtla-Järve linnavalitsuse arenguteenistuse abilinnapea Vitali Borodin sõnas, et klubi praegune hoone, millel vanust juba ligi 70 aastat, on niivõrd amortiseerunud, et selle renoveerimisse või isegi lihtsalt remonti investeerida ei ole mõtet ning perspektiivis on vaid lammutamine.

"Peale selle ei piisa sellest majast füüsiliselt elanikkonna vajaduste rahuldamiseks, kuna Ahtmes elab 17 000 inimest − rohkem kui Järve linnaosas, kus tegutsevad renoveeritud kultuurikeskus ja Vahtra loomemaja," rõhutas ta. "Klubis käib aktiivne tegevus ning kollektiivi entusiasm tekitab siirast vaimustust: säärastes tingimustes suudavad nad mitte lihtsalt oma tööd teha, vaid iga kuu ka uusi etendusi või meelelahutuskavasid ette valmistada. Kusjuures maja on pidevalt täis ning peaaegu kõikide ürituste ajal on saal inimestest tulvil. Seepärast pole küsimustki, kas Ahtmes uut vaba aja keskust on vaja või mitte − juba mitu aastat otsivad linnavõimud selle pakilise probleemi lahendamiseks variante."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles